В Устилузі думали, як врегулювати ситуацію з перетином кордону

17 червня у пункті пропуску «Устилуг» відбулося засідання «круглого столу» за участі фахівців прикордонних і митних служб, представників місцевих органів влади та громадських активістів. Підставою для зустрічі стала ситуація, що виникла з середини червня, коли люди стоять у багатогодинних чергах, аби перетнути польський кордон. Це викликає обурення громадян, тож українська сторона намагається врегулювати ситуацію. Причина черг – страйк польських митників, що протестують проти ймовірних скорочень під час об’єднання з податківцями. Отже, шукаючи причин якомога довше затримувати автівки, поляки проводять їхній ретельний огляд та перевіряють документи.
Начальник управління прикордонного контролю Департаменту охорони державного кордону адміністрації ДПСУ генерал-майор Юрій Лисюк зазначив, що сьогодні не йдеться про пришвидшення черг, адже польські митники працюють у рамках закону і немає підстав до висунення претензій щодо їхньої роботи. Тому наше завдання – забезпечити комфортніші умови для перебування людей, які стоять у тривалих чергах. Він наголосив на необхідності цілодобового патрулювання сервісної зони і Устилуга. До речі, патрулювання дороги Устилуг–Рівне здійснює луцька патрульна поліція.
На думку голови Володимир-Волинської районної ради Романа Гука, покращить ситуацію додаткова смуга для автомобілів, але її будівництво планується здійснити до кінця року.
Начальник митного посту «Устилуг» Олександр Оникійчук вважає, що дану проблему треба обговорювати на вищому дипломатичному рівні. А власними силами можна скликати зустріч з польською стороною, отримані висновки занести у протокол, аби мати основу для подальших переговорів.
Учасники «круглого столу» вирішили надіслати лист-звернення голові Волинської ОДА Володимиру Гунчику з проханням допомогти врегулювати ситуацію, звернутися до національної поліції з проханням забезпечити цілодобове патрулювання дороги, також виготовити інформативні таблички, оновити розмітку та освітлення сервісної зони. Проведення зустрічі з польськими митниками запланували на 21 червня.
Міла Сергєєва, м.Устилуг

Розділ новин: 

Коментарі