В умілих руках при допомозі уяви і фантазії звичайне мило перетворюється на чудовий сувенір

В умілих руках при допомозі уяви і фантазії звичайне мило перетворюється на чудовий сувенір
В умілих руках при допомозі уяви і фантазії звичайне мило перетворюється на чудовий сувенір

А секретами миловаріння ділиться майстриня Раїса Капак
Творчість – це завжди мистецтво, тісно пов’язане з працею, натхненням і фантазією. Саме в гармонічному поєднанні цих понять народжуються шедеври. Саме в творчості людина шукає себе і відкриває собі світ по -новому. 
Героїня цієї розповіді – Раїса Капак – не відразу прийшла до того, що сьогодні стало для неї не тільки улюбленим хобі, а й відкриттям. Корінна володимирчанка, вона в дитинстві захоплювалася спортом і навіть не думала, що в майбутньому її захопить в полон творчість. Але після закінчення школи №5 вступила в Шепетівське художнє училище, де освоювала майстерність машинного вишивання. Свій вибір пояснює тим, що в підлітковому віці її почала полонити творчість, але не просто бажання когось наслідувати, а вигадувати самій, включати уяву, фантазувати. 
- Мене не приваблювало когось копіювати, а хотілося подивитися на об’єкт творчості власним поглядом, проникнути на ту глибину розуміння, на яку була спроможна сама, - каже пані Раїса. – Навіть, навчаючись вишиванню в училищі, я обов’язково до орнаменту добавляла щось своє. І не тільки підбирала кольори, які мені подобалися, а навіть вносила зміни у схеми вишивок. Я думаю, що це властиво кожній творчій  людині – бачити щось своє, знаходити свої нюанси. 
Саме вишивка стала для пані Раїси провідною стежиною до безмежного світу творчості. Після училища жінка деякий час працювала в ательє в рідному місті. На жаль, це були складні часи. Саме розвалився СРСР і вишивання стало нерентабельним. Але, за словами пані Раїси, творчість залишилася з нею.  І майстриня знову знайшла себе в кондитерських виробах.  Вона зайнялася випіканням смачного печива, тортів, рулетів тощо. Та кондвироби – це, як кажуть, продукти сьогодення, а пані Раїсі, окрім вишивання та в’язання, ще хотілося чогось незвичного, особливого, щоб довгий час тішило погляд. 
Як не дивно, але знайти новий шлях у творчості пані Раїсі допоміг… власний косметичний догляд. Доглядаючи за собою, жінка пробувала різні види мила, багато читала і раптом замислилась над тим, що миловаріння може стати продуктом естетичного споглядання, справжнім шедевром фантазії і творчості. 
-У школі я не дуже любила хімію, - каже пані Раїса, -  але тепер, коли захопилася миловарінням, раджу всім - хочете знати хімію, займіться миловарінням.  Це дуже цікаво. Інколи сама дивуюсь, як поєднання деяких компонентів, котрі, здавалося б, не сумісні між собою, можна зробити маленьке диво. 
Пані Раїса виготовляє декоративні сувеніри на натуральних основах. За допомогою Інтернету майстриня відшукує якісну натуральну основу, віддає перевагу словацькій і вітчизняній. Ці основи дозволяють людині самій змішувати кислоту з благородними маслами. Найпростішим з цих масел є оливкова олія. Кислоти, звичайно, також виписуються через Інтернет, але робота вимагає строгого дотримання техніки безпеки. Потрібно працювати в распіраторах, окулярах, рукавичках. Адже масло з влитою в нього кислотою нагрівається до дуже великої температури і може викликати жахливі опіки. Звичайно, таке недопустимо в домашніх умовах. Для цього потрібно мати власну майстерню, а тому пані Раїса працює в дещо спрощених умовах. Ось чому вона використовує готові основи. Згодом уже в спеціальній плитці чи в мікрохвильові розтоплюється основа і туди добавляються барвники, а також ароматизатор у вигляді ефірних чи косметичних масел (макадамі, жожоба,  виноградна кісточка).  Для надання виробу потрібної форми використовуються силіконові і пластмасові форми. Працює майстриня в спеціальній масці. З під умілої руки народжуються чудові мильні сувеніри: звірятка, лялечки, квіточки. Ну, а букети і вазони майже нічим не відрізняються від справжніх.  Фантазія майстрині дозволяє створювати компоненти виробів, і таким чином народжується ціла композиція. Останнім часом пані Раїса практикує створення цілих серій виробів, розділяючи на дитячу, чоловічу та жіночу. Це оригінальні подарунки для рідних та друзів. Тим більше що серії подарунків у великих асортиментах. Приймаючи від друзів замовлення, пані Раїса неодмінно враховує смаки людей і, звичайно ж, власні здібності. Але головним чином всі друзі і знайомі пані Раїси дуже люблять новинки, тобто свіжий результат польоту фантазії. 
- Останнім часом подобаються вироби на патріотичну тематику. А це вже потрібно мати нову інформацію, черпати нові знання. Тому постійно відвідую он-лайн семінари, майстер-класи, спостерігаю і вивчаю досягнення своїх колег по творчому цеху. Морально мене підтримують рідні . Головне, вони мені не заважають. Коли я в творчому азарті, вони мене добре розуміють. 
 На питання про те, чи має пані Раїса учнів, жінка відповіла, що ще не готова когось вчити. Для неї улюблене хобі допомагає увійти у свій власний світ, де заспокоюється душа, лине у свій ,тільки їй одній досяжний світ. 
Звичайно, пані Раїса пояснила, що подарунок з мила не є довготривалий. За деякий час виріб втрачає барвистість, яскравість. І ось тоді його можна використовувати в практичних буденних цілях. Також жінка робить продукцію без барвників та ароматизаторів, наприклад, для маленьких діток. 
Антоніна Булавіна м. Володимир

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: