В Україні втретє відзначають День гідності і свободи

«Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004-го року, який був святом Свободи, і Революція 2013-го року, Революція гідності. Це був дуже важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи», - зазначив глава держави Петро Порошенко.
Свято встановлено на честь початку в цей день двох революцій в українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності 2013 року. День гідності та свободи став своєрідним наступником Дня свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований. Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. 6 жовтня 2016 року Президент Петро Порошенко підписав указ «Про відзначення у 2016 році Дня гідності та свободи». Також глава держави доручив уряду та КМДА невідкладно розв’язати питання щодо спорудження Національного меморіального комплексу Героям Небесної Сотні — Музею революції гідності. Згідно з документом, у Києві, обласних центрах та інших населених пунктах 21 листопада відбулися меморіальні, урочисті та культурно-мистецькі заходи на вшанування громадянської мужності учасників подій Помаранчевої революції та Революції гідності.
Уперше такий захід відбувся і у Володимирі-Волинському. Спочатку пройшла урочиста хода від собору Різдва Христового до площі Героїв, де і відбулося покладання квітів біля Дошки пам’яті, встановленої на честь загиблих учасників АТО. Після цього присутні  представники місцевої влади, молодь, студенти володимир-волинського агротехнічного коледжу (які одні із перших взяли участь в Помаранчевій революції 2004, першими пішли на Майдан) та небайдужі володимирчани, вирушили до меморіальної дошки Героям Небесної Сотні, щоб вшанувати пам’ять  та відзначити третю річницю Революції гідності. Священики відслужили панахиду за загиблими, після чого присутні представники влади запалили лампадки біля меморіальної дошки та хвилиною мовчання вшанували загиблих на Майдані. «Ми дуже задоволені, що органи влади допомогли організувати дане дійство. На мою думку, громадський захід пройшов спокійно, не був політично заангажованим. До організації громадського дійства долучились органи влади спільно з громадською організацією священиків собору Різдва Христового, а особливо військовий капелан Ігор Бігун (який 21 листопада відправився на схід), що дало можливість вшанувати пам’ять загиблих борців за волю України та сприяти вихованню патріотичного духу українців. Це не свято для нас та нашої країни. Дуже шкода, що надії на краще кожного українця не виправдалися, адже ми чекали від Революції гідності кращого життя, а не отримали нічого. Знову боремося в неоголошеній війні, в якій гинуть наші брати, сини, батьки. Ми ще й досі не бачили в обличчя усіх винних в смертях наших рідних та близьких», -  каже співголова громадської організації «Майдан Володимирщини» Віра Чайковська. Варто зазначити, що громадська організація проявила ініціативу проведення виховних годин у навчальних закладах міста на тему «Вони загинули за волю України», запросивши учасників АТО та Революції гідності. Учасники АТО щиро вірять, що патріотичні виховні заходи будуть проведені. Вшанують пам’ять борців за волю України. Віра Анатоліївна дуже шкодує, що виховні заходи такого типу не були проведені у ВВПК ім.А.Ю.Кримського та ВПУ міста, студенти цих навчальних закладів не були присутніми на громадському заході на площі Героїв.
У цей день приєднуємося до привітань на адресу всього українського суспільства. Єдність і свобода роблять нас гідними нащадками наших батьків. Хай береже нас усіх Господь, і слава Йому за цю прекрасну країну – Україну.
Юлія Оберук, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі