В Україні стрімко дорожчає гречка

Публікації

В Україні стрімко дорожчає гречка
В Україні стрімко дорожчає гречка

В Україні  У 2020/21 маркетинговому році запаси гречки стрімко скоротилися — на 20% у порівнянні з 2020 р. та на 40% проти 2019 р. Про це повідомляє kurkul.com з посиланням на refinitiv.ru.
«Станом на 1 січня 2021 р. запаси гречки на підприємствах, які займаються зберіганням і переробкою, впали до трирічного мінімуму — до 13,8 тис. т», — йдеться в повідомленні.
Так, у поточному сезоні 2020/21 р. ціни пропозицій зерна гречки досягають 21 тис. грн/т на базисі EXW, що на 45% перевищує значення минулого року.
«Нині в магазинах Києва роздрібна ціна на гречану крупу становить в середньому близько 50 грн/кг, при цьому рік тому її можна було придбати по 30 грн/кг», — додають аналітики.
Слід додати, що на думку однієї з великих торгових мереж в Україні, ціни на гречану крупу виросли через дефіцит товару і економічні труднощі.
«У період зростання захворюваності коронавірусом в Києві в деяких наших магазинах полиці з гречаною крупою були порожніми. Попит на крупу в середині березня 2020 р. на 50−80% перевищував показники минулого року», — підкреслили експерти.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: