Уряд схвалив законопроект, який посилить охорону географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, в тому числі на території Європейського Союзу.
Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, пише agronews.ua.
«Україна має багато унікальних продуктів із історичним географічним походженням. Наразі Євросоюзом вже визнано такі українські продукти з географічним зазначенням, як “мелітопольська черешня”, “гуцульська овеча бриндзя” і “гуцульська коров’яча бриндза”. Сьогоднішнє рішення – це ще один крок до захисту нашої спадщини та визнання Європою нашої унікальної продукції», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що прийняття законопроекту відкриє нові торговельні можливості, сприятиме збереженню місцевих традицій, розвитку туризму та стимулюванню суміжних сфер, таких як гастрономічний туризм та ресторанно-готельний бізнес.
Наразі проходить підготовча робота для реєстрації нових географічних зазначень України, зокрема, «Вина ШАБАГ» (Одеська обл.), «М’ЯСО БАРАНИНИ «ФРУМУШИКА» (Одеська обл.), «Вина АША-АБАГ» (Одеська обл.), «Херсонський кавун» (Херсонська обл.), «Мед Закарпаття» (Закарпатська обл.) та інших.
Так, реалізація проекту Закону дозволить:
• включати національні українські продукти з географічними зазначеннями до відповідного реєстру Європейського Союзу для їх охорони на території країн-членів ЄС;
• врегулювати особливості підготовки до реєстрації, використання та захисту географічних зазначень для сільськогосподарської продукції і харчових продуктів, визначити засади охорони традиційних гарантованих особливостей сільськогосподарської продукції і харчових продуктів;
• досягти відповідності законодавства України із законодавством ЄС у зазначеній сфері відповідно до Угоди про асоціацію Україна – ЄС.
Реклама
В Україні посилено охоронятимуть унікальні страви та сільгосппродукцію
Розділ новин:
Коментарі