В етнокуточках-шиночках вітали гостей щиро, по-українськи

Традиційні етнокуточки, оздоблені у стилі старовинної волинської хати, були представлені майже всіма сільськими радами Володимирщини. Веселі дзвінкі пісні лунали з кожного намету, а ще більше приваблював запах ковбаски, печеного сальця, вареників, пирогів з маком тощо. Кожен етнокуточок перетворився на гостинний шиночок. Гостей тут вітали щиро і привітно. Звідки б не прибув гість – чи місцевий житель, чи з іншого краю, завітавши до будь-якого намету, він наче потрапляв то в Бубнів, то у Зимне, то в Ласків, то в Хобултову, то в Селець тощо. В наметі Устилузької міської ради гостей зустрічали «молодята». Тут фестивальний день співпав з «весіллям». Вправні господині з Березович Тамара Авраменко, Віра Мартинова, Тетяна Новачкова та Людмила Заєць не тільки пригощали смачною капустою, а ще й поділилися рецептом її приготування. Неповторними голосами чарували гостей знамениті хмелівчанки. Захоплення викликали жіночки із Свійчева. Важко було повірити, що у цьому невеликому селі живуть такі молоді талановиті жіночки.
Разом з володимирчанами свої етнокуточки представили і гості з інших районів: Локачинського, Луцького, Ковельського, Камінь-Каширського. Оригінальним короваєм вразили представники Шацька. У кожному шинку частували і міцненькою чарочкою та було чути вітальні тости, які виголошували поважні гості.
Не можна не сказати про ще один зворушливий момент. За сприяння українських воїнів, які несуть службу в зоні АТО, на фестиваль у Володимир-Волинський прибули гості з Донеччини. Чистою українською мовою співали вони свої улюблені пісні. І це зігріло серце всім, бо ж ми – єдиний народ!
Організатори фестивалю не забули і про дітей. Їм на радість діяло дитяче містечко, а естетичну казкову насолоду маленькі глядачі отримали від композиції «Завітала казка в ліс», яку створили вихователі зимнівського ДНЗ, а також від короваю з… кукурудзи, який красою і вишуканістю не відрізнявся від справжніх. Його «спекли» в Устилузькому дитсадочку.

Розділ новин: 

Коментарі