Устилузький садочок «Сонечко» перетворили на казку для дітей

«Але немає меж досконалості», - каже завідуюча ДНЗ Тетяна Курдельчук, яка разом із колегами і батьками вихованців прагне до створення ідеальних умов.
Діти – це квіти нашого життя, найдорожче, що може бути на світі, бо сьогоднішня малеча – майбутнє країни і велика надія для батьків. А те, якою буде перспектива, залежить від нас із вами. Ми маємо забезпечити дітям хороше виховання та створити умови для всебічного розвитку. Дітям необхідна любов і турбота. І це добре розуміє дружний колектив дошкільного закладу «Сонечко» м. Устилуг, а результати його роботи помітні одразу, як тільки потрапляєш на територію садка. Тут гарно і затишно, панує приємна аура, наповнена любов’ю і теплом. А доповнює враження чарівна усмішка завідуючої ДНЗ Тетяни Курдельчук.
Ми не вперше зустрічаємося з Тетяною Олексіївною, завжди привітною, щирою і відкритою людиною. На моє прохання пані Тетяна розповідає про заклад, про роботу, про перспективи.
З її розповіді дізнаюся, що приміщенню садочка 30 років. Будівля розрахована на 6 вікових груп. У 2008-ому була відкрита четверта група, у 2015-ому – п’ята для дітей трирічного віку. Шосту відкриють, коли виникне така потреба, місце є. Вихователі колективно працюють над реалізацією програми для дітей дошкільного віку «Дитина», а старших вихованців готують до школи за оновленою програмою «Впевнений старт».
Сьогодні у «Сонечку» 125 вихованців. З дітьми працюють 12 педагогів і 17 осіб обслуговуючого персоналу. Колектив молодий, натхненний і дружний.
На посаді завідуючої Тетяна Олексіївна з 2008 року. З того часу у садочку багато чого змінилося, значно поліпшилася матеріальна база.
-Усе завдяки тому, що нас ніколи не обділяє увагою місцева влада, також великий вклад у розвиток садочка вносять батьки, бабусі та дідусі вихованців, які із власної ініціативи активно нас підтримують, - розповідає пані Тетяна.
Так у 2008 році Устилузька міська рада виграла проект ПРОООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». За виділені кошти повністю замінили вікна і вхідні двері на металопластикові. Пізніше за рахунок місцевого бюджету встановили нову сантехніку в усіх вікових групах, оновили частину системи опалення, збудували паливну на твердопаливні котли, перекрили дах будівлі, повністю замінили систему каналізації за сприяння об’єднаної громади, придбали комп’ютерну техніку. Також ОМТГ надає матеріальну підтримку для проведення косметичних ремонтів, нещодавно в садочку замінили частину меблів, закупили спецодяг для працівників, поповнили харчоблок кухонним обладнанням.

Завідуюча мріє, щоб діти росли серед троянд…
А щодо перспектив, то Тетяна Олексіївна поділилася своїми мріями:
-Дуже хотілося б кардинально оновити та зробити більш сучасною територію садочка. Вирізати частину дерев, замовити професійний ландшафтний дизайн, доріжки вкласти кольоровою бруківкою, насадити багато троянд і головне – провести освітлення території. У будівлі нашого закладу капітального ремонту потребує музична зала. Необхідно придбати хорошу акустичну систему, що дало б змогу краще прищеплювати дітям любов до прекрасного. Також треба зробити капітальний ремонт харчоблоку із заміною обладнання на більш сучасне, аби нашим кухарям було легше і приємніше працювати.
При цьому подумалося, що мрії пані Тетяни не містять нічого фантастичного чи захмарного. Вона, як добра господиня у власній хаті, знає, що найбільше потрібно, і прагне цього досягти. Тим більше, що в садочку виховуються дуже хороші й талановиті діти, варті найкращого.

«Ми пишаємося своїми сонечками»
-Наші вихованці справді заслуговують найвищих похвал. Вони чудово співають, танцюють, декламують вірші, люблять малювати, ліпити, створювати власними руками сувеніри з паперу чи природних матеріалів, - продовжує розповідь Тетяна Олексіївна. – Це надихнуло нас на те, щоб вивести їх на велику сцену, де б діти могли повною мірою продемонструвати свої здібності, потішити батьків та рідних, а заразом подивитися, що вміють їхні однолітки з інших дошкільних закладів об’єднаної громади. Отже, минулого року ми започаткували новий захід, що проводився серед садочків Устилузької ОМТГ у будинку культури Устилуга і був приурочений до Дня дошкілля. Запросили ветеранів праці, працівників дошкільної освіти із сіл ОМТГ, батьків. Під час урочистої частини вручили відзнаки ветеранам галузі. Потім відбувся великий концерт. Цього року аналогічне свято проводили на День матері. Знаєте, я горда тим, що ми вчимо діток і маємо що продемонструвати. Наші вихованці розумні, талановиті, артистичні. Найбільша приємність для нас – це вдячність батьків, які отримують на таких заходах величезний заряд позитиву, та радість в їхніх очах.
І такі результати не випадкові. Кожен вихователь садочка у своїй роботі застосовує новітні методики виховання і навчання, підхоплює цікаві ідеї та запроваджує їх у життя.
Мій візит у садочок відбувся напередодні професійного свята працівників дошкільної освіти – Дня дошкілля. Тож користуючись нагодою, пані Тетяна висловила вдячність вихователям Наталії Лебедь, Оксані Гусь, Валентині Губернатор, Ірині Супрунович; помічникам вихователя Олені Борух, Світлані Мисанюк; оператору пральної машини Людмилі Адамчук, яка за сумісництвом шиє костюми для виступів; двірнику Павлу Лагуті, який не лише сумлінно виконує свої обов’язки, а й танцює з дітьми; та всім колегам.
-А особлива подяка батькам наших вихованців та батьківським комітетам за сприяння, розуміння і матеріальну підтримку. Ми без тісної співпраці з ними не уявляємо своєї роботи. Батьки проявляють ініціативу, збирають гроші, щоб поповнювати матеріальну базу ДНЗ: купують іграшкові меблі, дарують килими, а також допомагають виконувати ремонтні роботи. Це вони так гарно розписали стіни у групах оптимістичними малюнками, декорували їх гарними композиціями, виготовленими власноруч, що додало домашнього затишку і діткам, і нашим працівникам. Спасибі вам за все.
* * *
Під час екскурсії по групах, яку провела для мене Тетяна Олексіївна, у вихованців садочка була тиха година. Діти, зручно вмостившись на своїх ліжечках із новою і дуже гарною постільною білизною, мирно спали. Усе побачене раптом викликало ностальгічні почуття за безтурботним дитинством.
Міла Сергєєва, м. Устилуг

Розділ новин: 

Коментарі