Устилузька ЗОШ активно розвивається і має чим пишатися

Як тільки переступаєш поріг ЗОШ І-ІІІ ступенів м. Устилуг, в очі впадає естетично оформлений у патріотичному стилі куточок, де на стенді розміщений текст гімну навчального закладу. Його автор – Олексій Калитюк, колишній випускник школи, який подарував ці поетичні рядки рідній одинадцятирічці по завершенні навчання. Відтоді вже багато років гімн виконується учнями та педагогами на всіх загальношкільних урочистостях. Він став уособленням любові та трепетного ставлення до школи всіх, хто тут отримував та отримує знання чи працює на ниві освіти у дружному колективі, хто робить усе для того, аби заклад розвивався і щоразу ставав кращим.
У відремонтованих світлих і просторих коридорах та класних кімнатах по-домашньому гарно і затишно, приміщення прикрашені витворами декоративно-прикладного мистецтва, виготовленими руками школярів та їхніх батьків. А зі шкільної їдальні доноситься аромат свіжої випічки…
Уже третій рік, з 1 вересня 2015 року, школою керує досвідчений педагог з 33-річним стажем вчитель історії і просто чарівна жінка Світлана Михалець. Вона привітно зустрічає несподівану гостю в особі кореспондента газети, залюбки розповідає про навчальний заклад, проводить екскурсію, знайомить з учнями та колегами.
Так дізнаюся, що приміщення школи збудоване 1973-го року. Сьогодні тут навчається 317 учнів, із них 39 першачків та 8 одинадцятикласників. Це діти не тільки з Устилуга, а й з навколишніх сіл: Хотячева, Залужжя, Тростянки, П’ятиднів. Є і з Володимира-Волинського. Доставляє сільських дітей на навчання шкільний автобус. На сьогодні у школі працює 39 педагогів. Учителі опановують та втілюють у життя новітні технології, що добре позначаються на якості навчально-виховного процесу. Також на базі ЗОШ працює два гуртки від районного будинку школяра: «Бальні танці» та «Виготовлення м’якої іграшки».
-Новий навчальний рік розпочали з оптимістичним настроєм. Радує те, що цьогорічні сильні 9-класники не покинули стін школи, тож маємо хороший 10 клас. Якщо минулого року в нас був один медаліст, то є надія, що в майбутньому відмінників буде більше, - каже Світлана Вікторівна.
Сприяє підвищенню якості навчання й матеріально-технічна база, що постійно поповнюється. 1 січня 2016 року була створена Устилузька об’єднана міська територіальна громада. За час її існування багато чого змінилося у школі.
-На підготовку до навчального року ОМТГ нам виділила 20 тис. грн. на косметичний ремонт. На ці кошти перетерли стелю у коридорах та пофарбували підлоги. (Щоправда, ремонт у класах робили за гроші батьків і силами учнів). Крім того, громада надала 30 тисяч на придбання шкільного обладнання. Тож закупили меблі для других класів, магнітно-маркерну та комбіновану дошки, комплект антисколіозних шкільних парт для п’ятикласників, які регулюються відповідно до зросту дітей. На даний час встановлюється додатковий (резервний) котел на тверде паливо. Також планується перекриття даху школи та ремонт під’їзної дороги до закладу, - розповідає директор. – Минулого року на умовах співфінансування фонду регіонального розвитку та Устилузької ОМТГ у будівлі школи замінили всі вікна та вхідні двері на металопластикові. А у рамках проекту українсько-китайського співробітництва наша школа отримала новенькі комп’ютери із сучасними програмами для кабінету інформатики. Якісно покращилося й харчування дітей. Цим питанням другий рік опікується підприємець з Володимира Лариса Грищук. Готують смачно, щодня свіжа випічка. Позаминулого року в харчоблоці замінили плиту, придбали деяке начиння та новий посуд.
Разом з тим батьки школярів та меценати з доброї волі вносять вклад у покращення устаткування школи. Наприклад, підприємець Олександр Сидорчук подарував закладу телевізор та три комп’ютери, що використовуються у класах.
Проявляють ініціативу й педагоги навчального закладу. Зокрема вчителі початкових класів підготували та подали у міську раду на конкурс проект, вартістю 20 тисяч гривень, для придбання спортивного інвентарю для занять фізичною культурою молодших школярів. Конкурс проводиться у рамках Програми підтримки ініціатив жителів Устилузької ОМТГ на 2017 рік на умовах співфінансування (16 тисяч виділяється з бюджету громади, решта – кошти спонсорів). І є надія, що зазначений проект буде реалізований, тим більше, що у школі немає повноцінного спортзалу. Уроки фізкультури проводяться у переобладнаному для цього приміщенні.
Світлана Вікторівна каже, що у ЗОШ з кожним роком збільшується кількість учнів. Так уже створено паралелі у початковій школі, також є по два п’ятих, шостих та восьмих класи. У зв’язку з цим виникла проблема нестачі приміщень для занять. З цієї ж причини діти займаються у кімнаті шкільного музею прикордонної слави та історії шкільництва в Устилузі, де, згідно з тематикою, зберігається чимало цінних експонатів. Зрозуміло, що на перспективу назріває питання організації навчання у дві зміни, якщо проблему наступного навчального року не розв’яже можливе об’єднання двох дев’ятих в один клас (адже з нинішніх восьмих вибуло декілька учнів) і водночас ущільнення розкладу, що може дозволити запровадити лише частково другу зміну.
Щодо перспектив розвитку школи, то у Світлани Вікторівни як директора є одна заповітна мрія – придбати для закладу стаціонарний мультимедійний клас, що сприятиме практичному зв’язку освіти з використанням новітніх технологій. З таким надбанням виграли б і діти, яким було б легше та цікавіше засвоювати новий матеріал, і педагоги, що не відстають від часу і у своїй роботі використовують прогресивні методики. Наприклад, нещодавно вчитель біології Устилузької ЗОШ Оксана Гладчук прославила заклад на всю Волинь, здобувши ІІ місце в обласному етапі конкурсу «Вчитель року». Але на сьогоднішній день для Устилузької громади мультимедійний клас надто дороге задоволення, бо коштує таке устаткування півмільйона гривень. Проте ОМТГ активно розвивається, і, можливо, вже завтра мрія стане реальністю.
Гордість школи
Золотими літерами в історію Устилузької ЗОШ вписані імена її випускників – героїв АТО Сергія Свища та Миколи Ларіна, які віддали свої життя в боях за свободу і незалежність нашої країни на сході та були посмертно нагороджені державними відзнаками – орденами Богдана Хмельницького та «За мужність» відповідно. На знак вічної пам’яті про подвиг одних із кращих синів нашого народу на фасаді рідної одинадцятирічки розміщені меморіальні дошки.
Сьогодні в Устилузькій школі навчається багато талановитих дітей, які не лише показують хороші результати у навчанні, а й співають, танцюють, малюють, грають на музичних інструментах, створюють власними руками витвори декоративно-прикладного мистецтва. Своїми роботами вони залюбки прикрашають класи і коридори рідної одинадцятирички. Варто було зазирнути у школу 22 вересня, коли тут проводилося традиційне свято осені, квітів і плодів, а весь навчальний заклад перетворився на суцільну осінню казку. Щире захоплення викликали численні тематичні композиції з природних матеріалів, об’єднані лейтмотивом «Несіть в Україну мир».
Школярі – постійні учасники різноманітних учнівських конкурсів, таких як «Розумники та розумниці», спортивних змагань, олімпіад та інших заходів, що проводяться на різних рівнях. Учні четвертих класів уже другий рік поспіль виборюють перші місця у районних змаганнях «Веселі старти». Десятикласник Віталій Лукашук зайняв другу сходинку на обласному чемпіонаті з легкої атлетики (біг на 200м). Усього й не перерахуєш.
Але особливо хочеться сказати про двох талановитих дівчаток – десятикласницю Владиславу Цицьору і ученицю 3-А класу Юлію Хвищук, які відзначилися в обласному конкурсі «Княжна Волині», що проходив 17 вересня у луцькому замку Любарта. Влада, володарка чудового голосу, стала переможницею у номінації «Княжна вокалу». До речі, минулого року дівчинка як краща учениця школи відпочивала у таборі «Артек», де виборола І місце у конкурсі «Артекобачення», тоді ім’я Владислави зазвучало на всю країну. А її маленька подруга чарівна Юлечка Хвищук у Луцьку здобула титул «Міс княжна Волині», підкоривши глядачів не тільки вродою, а й чудовими вокальними даними.
Так тримати, юні таланти, і вперед до нових висот! А педагогів школи та всіх працівників освіти щиро вітаємо з прийдешнім професійним святом. Бажаємо вам натхнення, успіхів у роботі і всіх гараздів в особистому житті.
Міла Сергєєва, м. Устилуг

Розділ новин: 

Коментарі