«Усі свої справи ми лишаємо і до пісні поспішаємо»

Так самі про себе співають учасниці фольклорної групи «Молодички» із села Зимне.
Коли у Зимному з’явилася хор-ланка, учасницями якої були жінки старшого віку, слава про цей самобутній самодіяльний ансамбль розлетілася по всьому району. Не було культурного заходу, в якому не здивували б своїм співом зимнівські жіночки. Вони і колядували, і весну вітали, і обжинки вихваляли. Але молоді красуні села по-хорошому заздрили своїм старшим подругам і вирішили створити свою вокальну групу. Так на небосхилі зимнівської самодіяльної культури засвітилося сузір’я «Молодичок». 8 дзвінкоголосих зірочок – Людмилу Католик, Ларису Юрчук, Лесю Гонтарук, Лілію Киричук, Ірину Охрімчук, Наталію Гонтарук, Світлану Юрчук і Валентину Юрчук – відкрила й організувала досвідчений у районі працівник культури Валентина Гонтарук.
Сьогодні «Молодичок» знають майже всі, кому не байдужа українська народна творчість. За 9 років своєї діяльності ансамбль досягнув значних висот, набувши досвіду, і, завдяки невтомному пошуку та креативності, урізноманітнив свій репертуар. Щорічні вечорниці, незмінна участь у фестивалі «Український коровай-сузір’я», тематичні вечори «Різні професії», «Таланти нашого села», шоу «Дві каплі води», «Гарем турецького султана у Зимному», програми для молодят «Щоб жили ви до 100 літ» та до золотого весілля «І батько, і мати щиро просять» – ось далеко не весь репертуар творчого колективу. «Молодички» завжди збирають велику глядацьку аудиторію. Їх запрошують привітати ювілярів, іменинників, навіть було запрошення із сусіднього Турійського району. Особливо зворушливим залишився у спогадах односельчан вечір-зустріч для сімейних пар «Пам’ять серця – пам’ять сивини», коли сивочолі подружжя, кружляючи у чарівному вальсі, згадували далекі молоді літа.
Характерною рисою творчості «Молодичок» є те, що цей колектив не любить повторювань і уникає їх. Кожен виступ гурту відзначається новизною. Готуючись привітати ювілярів, жіночки заздалегідь дізнаються, хто за професією займається людина, її захоплення, які любить пісні. Отож, і привітати людину потрібно неповторно, оригінально. У «Молодичок» є свій «творчий мозок». Це Лілія Киричук, яка працює у спецшколі-інтернаті для дітей з вадами слуху. Пані Лілія і є автором багатьох сценаріїв, різноманітних жартівливих сценок. Своєрідною «родзинкою» у творчості «Молодичок» стали пародії на мотиви відомих українських пісень. Так знаменита «Катерино, відчини-но!» звучить під час ювілейних поздоровлень як «Ювіляре, відчино-но!», а мелодія «Розпрягайте, хлопці, коней» вдало прислужилася для «У Марії нині свято». Учасниці вокальної групи приємно здивували мешканців села, коли до Дня самоврядування за одну ніч підготували цікавий сценарій.
-Дівчата працюють на ентузіазмі, - розповідає про свій колектив Валентина Гонтарук. – Це єдине, що кличе їх до будинку культури, спонукає залишити хатні справи. Поруч з ними наш незамінний баяніст, працівник РБК Віктор Тарасюк, який теж завжди знаходить час і ще ні разу не залишив нас без музичного супроводу. Дякуємо нашим спонсорам, завдяки яким мали змогу придбати чудові костюми. У нас навіть декілька різних костюмів. Одні у народному стилі, інші – з елементами народності, а треті сучасні, вишуканого вечірнього дизайну. Отож, ми маємо змогу одягати різні костюми відповідно до заходу, на який нас запрошують. Останнім часом придбали яскраве вбрання ромів, навчилися танцювати по-циганськи, створили відповідну композицію. Це тепер у нас «коронний» номер. Я щиро вдячна моїм дівчатам за те, що вони вірні нашій культурі, нашій пісні попри всі життєві негаразди.
Так, але у кожної з учасниць творчого колективу своє життя, своя професія. Серед них і вчителі, і продавці, і домогосподарки. Чи підтримують їх рідні, коли жінки відлучаються з дому на репетиції та концерти? Чи розуміють чоловіки?
-А у них немає вибору, - жартують Лариса, Світлана та Валентина Юрчуки, котрі є невістками в одній родині.
Насправді ж «Молодички» розуміють, що повноцінне життя – це не тільки сімейний затишок, не тільки рутинні повсякденні справи, а й вміння використати свій творчий потенціал, поклик своєї душі, гарно і насичено прожити миті духовного злету, щоб у майбутньому, озираючись назад, пишатися тим, що життя складалося не лише із сірих буднів. А тому і співають про себе «Молодички»: «А нам Іванівна дзвонить і на репетицію просить, усі свої справи ми лишаємо і до пісні поспішаємо».
Антоніна Булавіна,с.Зимне Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі