Українські студенти презентували у Хелмі наші традиції святкування Різдва

13 січня українські студенти кафедри міжнародних відносин Інституту неофілології Державної вищої школи фахової у м.Хелм взяли участь у першому студентському святкуванні українського Різдва, організованому професорами Анджеєм Вавринюком і Анджеєм Ґілем. Патронував цей важливий культурний захід польський сенатор професор Йозеф Зайонц. Кошти на його проведення виділила фундація «Партнерство і співпраця», яка діє при почесному консулі України у м. Хелм.
Урочистість мала на меті культурну інтеграцію українських і польських студентів, пізнавання та культивування традицій різних народів, демонстрацію полякам багатства української культури.
У першій частині заходу троє українських студентів кафедри міжнародних відносин ознайомили польських студентів і працівників закладу із традиційним перебігом святкування Різдва в Україні.
Валерій Дружок із с.Сільце розповів присутнім про значення українського Різдва, символічний сенс кожної із 12 страв пісної вечері. Захар Вольський з Володимира-Волинського розказав про колядки і щедрівки, а Ігор Колісніченко, також із Володимира, розповів студентам про кутю, її символічне і сакральне значення на різдвяному столі.
Далі із великим задоволенням глядачі послухали традиційні колядки і щедрівки (зокрема «Добрий вечір тобі, пане господарю…», «Нова радість стала» і «Ой сивая тая зозуленька») у виконанні хору українських студентів.
У заключній частині з найкращими побажаннями з нагоди святкування виступив сенатор Польщі професор Йозеф Зайонц, теплі побажання також надіслав Станіслав Адам’як, почесний консул України у м.Хелм. Варто підкреслити, що в урочистості взяло участь багато поважних гостей, зокрема доктор Б.Фалда, проректор ДВШФ у Хелмі магістр З. Ґарджінський, голова ради м. Хелм, Антоніна Комісарук, голова Ковельського міського осередку міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина». Після офіційної частини усіх учасників було запрошено на почастунок 12 традиційними українськими пісними стравами.
Ігор Колісніченко, уродженець Володимира-Волинського, студент Хелмського інституту неофілології

Розділ новин: 

Коментарі