Сьомого вересня відбулося чергове засідання оргкомітету фестивалю традиційної національної культури «Український коровай-сузір’я», під час якого організатори майбутнього дійства, що відбудеться у Володимирі 2 жовтня, звітували про зроблене, окреслювали завдання для подальшої роботи та вносили нові цікаві пропозиції.
Начальник управління агропромислового розвитку Юрій Кравчук, який відповідає за організацію ярмарку, повідомив, що проведено перемовини з п’ятьма хлібозаводами – Ківерцівським, Оваднівським, Теремнівським, Січкарівським та Володимир-Волинським, які зголосилися виставити на ярмарку свою продукцію. Дали згоду й бджолярі. Крім того, є на меті зв’язатися з єдиним в Україні спеціалізованим підприємством з виготовлення короваїв і запросити його у гості. Існують домовленості з міською радою. Отже, для проведення ярмарку в основному все готове.
Члени оргкомітету обговорювали, як краще облаштувати місця для глядачів перед сценою у Слов’янському парку, де проходитиме основна частина фестивалю, як оформити сцену, розмістити етнографічні майданчики та інше. Для остаточного вирішення цих питань домовилися відвідати парк, аби подивитися все на місці й визначитися. Багато дискутували щодо проведення святкової ходи учасників фестивалю від приміщення РДА до парку. Висловлювалися побажання, аби в ній взяли участь сільські громади району на чолі із сільськими головами. Як зазначила голова РДА Наталія Василець, це має бути справою честі для кожного населеного пункту.
Після того, як визначилися з озвучуванням дійства та іншими технічними питаннями, директор РБК Людмила Оцалюк представила попередній варіант сценарію фестивалю, який ще потребує певного доопрацювання. Але навіть те, що почули, викликало велике бажання відвідати захід, аби подивитися на все власними очима. А вражень організатори обіцяють багато. Тим більше, що цьогорічний фестиваль проходитиме у новому, незвичному форматі. Також обговорювалася можливість проведення у рамках дійства документального кінофестивалю, присвяченого сучасним дітям війни.
Отже, є цікаві ідеї, є натхнення й бажання зробити фестиваль таким, аби він запам’ятався, щоб наш район зазвучав на всю країну. А яким буде дійство, значною мірою залежить від кошторису, що складається зі спонсорських внесків. Тож оргкомітет фестивалю від імені громади району звертається до всіх, хто має можливість і бажання допомогти, надати посильну грошову допомогу.
Із приємністю повідомляємо, що на рахунок фестивалю вже надіслали кошти Вадим Бугайчук, м. Устилуг (500 грн.), Надія Попик, с. Зимне (50 грн.), Любов Богун, с. Зимне (50 грн.), Любов Петрук, м. Устилуг (100 грн.), Береза Т.В. (100 грн.), Оксана Гончарук, м. Устилуг (100 грн.), Зоя Гуль, м. Устилуг (20грн.), Ігор Царук, с. Заріччя Я. (300 грн.), Микола Димінський , с. Зоря, (100 грн.), Андрій Книш, с. Білин (100 грн.), Валентина Сичак, с. Овадне (100 грн.), Валерій Діброва, ТзОВ «П’ятидні» (10 тис. грн.), ФОП Сачук С.С., с. Ласків (1 тис. грн..), Олександр Стоянович, с. Білин (200 грн), Пронь І.П., м. Володимир-Волинський (200 грн.), Валентина Батретдінова-Касіч, с. Заріччя (100 грн.). Станом на 13 вересня загалом надійшло 13тисяч 20 гривень. Уклінно дякуємо за допомогу.
Кошти перераховуйте на рахунок №31555302100834, МФО 803014, відділ культури та туризму Володимир-Волинської райдержадміністрації, код 20130710 Володимир-Волинське УДК СУ Волинської області.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район
Коментарі