Учасники зустрічі в РДА обговорили проблеми існування черг в пункті пропуску Устилуг

18 липня в актовому залі РДА відбулась зустріч автора проекту «Доступна Європа» правозахисника Григорія Горотя з представниками прикордонної та дорожньої служби, відділення поліції та Устилузької міської ради. Зустріч була організована головою РДА Наталією Василець за зверненням Григорія Горотя про проведення круглого столу для вирішення проблеми дотримання прав людини в пункті пропуску Устилуг. В обговорення взяли участь очільниця місцевого центру з надання вторинної безплатної правової допомоги Наталія Смолярчук, інспектор сектору превенції Володимир-Волинського відділення поліції Сергій Максимюк, начальник відділу прикордонної служби Пархоменкове майор Денис Бамбуза, начальник філії Володимир-Волинської дорожньо-експлуатаційної дільниці Микола Хільчук, журналісти видання «Місто вечірнє», які висвітлюють проект. Насамперед Наталія Смолярчук повідомила, що в пункті пропуску діяв консультативний пункт, де громадяни могли отримати консультацію щодо безвізового перетину кордону. Оскільки звернень було небагато, прийшли до висновку, що в подальшому існуванні пункту немає потреби.
Щодо безладу з чергами, то розгорілася цікава, хоч і гостра дискусія. Наталія Смолярчук слушно зауважила, що існування черг та їх порушення – це прояв вихованості нашого суспільства. Проблему повинні усунути самі люди. Є доручення губернатора щодо регулювання руху через пункт пропуску, але документально це ніде не прописано. Сергій Максимюк посилався на наказ №28 щодо спільного з прикордонною службою регулювання руху, але наголосив, що більше ніяких нормативних документів не існує.
У обговоренні взяли участь громадяни, яким часто доводиться перетинати кордон. Вона висловили свої пропозиції щодо нанесення дорожньої розмітки та встановлення знаків, але із пояснень Миколи Хільчука це питання вирішити не легко, оскільки існує чимало нюансів технічного плану.
Зрештою присутні дійшли до висновку, що на місцевому рівні за участю відповідних органів та громадськості слід виробити свої механізми регулювання ситуації на пункті пропуску. Григорій Гороть запропонував запросити польську сторону, аби сусіди поділилися досвідом. Зустріч за круглим столом можна побачити на сайті газети «Місто вечірнє».
Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі