Учасники №11 ЗДО №8  «Вишиванка», група «Веселка»

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

Публікації

На фото: помічниця вихователя Наталія Миколаївна Левчук, виховательки Тетяна Миколаївна Михальчук, Оксана Миколаївна Миколайчук, студентка-практикантка педагогічного коледжу Олеся Романівна Магера зі своїми вихованцями: 
1ряд: Нікіта Титаренко, Софія Ткачук, Максим Голіч, Ілля Кузмяк, Оля Оніщук, Ліда Оніщук, Павлік Бондар. 
2 ряд: Аня Іовенко,  Аніта Кондисюк, Аня Вільчинська, Вєра Кревська, Оля Губіна, Аня Сидорук, Еленора Коваль, Аня Торчинська.  
3 ряд: Саша Чеснович, Владислав Фисюк, Назар Ганц, Назарій Смолярчук, Богдан Антонюк, Макар Логвинович, Міша Белещак.

У барвистій «Веселці» зростають маленькі актори і театрали

Найулюбленішою грою групи «Веселка» ЗДО №8 «Вишиванка» є театралізоване дійство, яке переростає у фантастичну подорож у чарівну країну казки.

Навіть для дорослої людини театр - це постійне відкриття потаємних куточків людських почуттів та емоцій, невичерпне джерело мудрості та переосмислення. А що казати про маленьку дитину, яка тільки починає пізнавати життя і секрети безмежного світу. Для неї театралізоване дійство - це не тільки мандрівка до країни казок, не тільки візуальна зустріч з улюбленими персонажами. Це можливість самому перевтілитися в  казкового героя, показати його таким, яким його сприймає сам маленький актор. 
Саме тому в групі “Веселка” ЗДО №8 “Вишиванка” театралізовані дійства - це не просто вистави - казки, а й хороша можливість відкриття і розвитку творчого потенціалу дитини. Побувати в ролі актора, стати режисером, декоратором, музикантом, тобто відчути себе творцем - це ще й почуття відповідальності, адже головними цінителями будуть найрідніші: друзі і татусі з матусями. А це публіка серйозна, вимоглива, а тому її аплодисменти є найвищою винагородою. 
Вихователі групи “Веселка” Тетяна Миколаївна Михальчук та Оксана Миколаївна Миколайчук постійно працюють над тим, щоб створити атмосферу, яка б сприяла бурхливому сплеску дитячої фантазії, творчого натхнення, можливості створити свою історію чи по-своєму переробити вже відому. Діти з задоволенням розігрують різні ситуації, в першу чергу жартівливі і потішні, інсценують українські народні казки “Колобок”, “Рукавичка”, “Троє поросят”. Найбільш улюблена казка - славнозвісна “Ріпка”. Любов до театралізовано дійства стає згодом яскравим спогадом дитинства. Ставши дорослими, колишні “весельчата” неодмінно відкриватимуть в собі риси, які запозичили в героїв, котрих грали на сцені закладу. Природа дитини така, що вона знаходить хороші риси навіть у персонажі, який вважається негативним. Ну, як не любити лиску за її хитрість, вовка - за хоробрість, ведмедя - за вайлуватість і навіть певну як для цього велетня безпорадність. Адже недарма знаменитий афоризм запевняє: “Якби діти керували світом, світ став би справедливим і дуже добрим”. Причина, мабуть, в тому, що діти не знають зла, як такого. І, втілюючись в казкового персонажа, вміють і його показати добрим і кумедним. 
Світ дитинства - це постійна гра, гра в маму,у водія автомобіля, у пілота літака, у доброго і чуйного лікаря. Часто вдома діти навіть перевтілюються у своїх улюблених вихователів, а на своєму місці бачать або друзів, або ляльок. Це вже театр і досить наближений до життя. І тут важливо, щоб була створена і відповідна матеріальна атмосфера. У групі “Веселка” маленьким акторам створені всі умови для гри в театр. Завдяки турботі міської ради, оновлені ігрові куточки, що забезпечило комфортні умови для діток. Разом з педагогами учасницею ігрового дійства нерідко стає і помічниця вихователів Наталія Миколаївна Левчук. Часто в групі проходять практику майбутні вихователі - студенти Володимир-Волинського педагогічного коледжу. Ось і нещодавно з дітками активно працювала Олеся Романівна Магера. 
Підготовка до вистав стає більш ефективною , коли до дійства долучаються батьки. Відповідно проводяться бесіди, консультації. Батьки активно допомагають у створенні костюмів, атрибутів, декорацій. Вдома батьки допомагають діткам краще засвоїти роль, відпрацьовують певні моменти поведінки персонажа. 
Звичайно, не всі маленькі “весельчата” в майбутньому  стануть акторами, кожен сам собі обере шлях за покликанням. Але пригадуючи роки, проведені в дитячому садочку, вони повертатимуться в свій дитячий театр, де не тільки розвивали свою уяву, а й вчилися розрізняти добро від зла, справедливість від кривди, любов від ненависті, вчилися бути справжніми людьми, любити природу, берегти тварин. Барвиста “Веселка” і надалі готується до чергового святкового спектаклю. Хай щастить вам, маленькі зірочки, і хай у кожному серці, наче сонячна мрія, запалає веселка на добро і надію!
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський 

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
0
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі