Учасник №44 Валентина Василівна Кривенко, лікар-терапевт Локачинської лікарні

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

«Моє професійне кредо – ніколи не здаватись, долати труднощі і йти далі»

50 років Валентина Василівна Кривенко, лікар-терапевт Локачинської лікарні, віддала благородній професії – повертати людям здоров’я.
Психологи стверджують, що люди, які повністю віддаються професії, багато про себе не говорять. Напевно, тому, що ніколи не думали про себе, а про те, щоб принести користь іншим, бути потрібними. До таких людей належить Валентина Василівна Кривенко, лікар-терапевт Локачинської лікарні. 50 років життя вона присвятила своїм пацієнтам. А життя складалось непросто, були свої негаразди, не тільки радощі.
Народилася пані Валентина 1947 року в далекому Казахстані. Про причини, які привели сім’ю до цієї республіки, воліє не говорити. Валентині було 10 років, коли батько, який ні на хвилину не забував, що є українцем, повернувся на рідну землю. 
Медиків у родині не було, але Валентина мріяла стати лікарем, бо ця професія приваблювала її з дитинства. Отож у 1965 році вступила до Чернівецького медінституту, який закінчила у 1971 році. Ще під час навчання визначилася із фахом – стати терапевтом. Це був перший випуск вишу, який мав пройти підготовку в інтернатурі один рік. Після інтернатури почалася трудова діяльність у Локачинській центральній районній лікарні. Із 1980 року і донині Валентина Василівна очолює терапевтичне відділення медичного закладу. Тисячі вдячних пацієнтів пройшли через її дбайливі руки. Професійні знання лікарка завжди поєднувала як із вимогливістю до себе і до пацієнтів, так і з великою теплотою серця. Вона завжди відчувала біль людини, яка зверталася по допомогу. Недарма про Валентину Кривенко кажуть, що з її серця витікає дві річки: одна – тепла ріка любові до людей, а інша – високого морального обов’язку. Свою професію пані Валентина дуже любить і жодного разу не жалкувала, що стала лікарем.
- А складалося по-різному, - пригадує Валентина Василівна.  – Особливо непростими видалися 90-ті роки. Проблем було стільки, що не знали, за що братися. Але великим здобутком вважаю те, що вдалося зберегти колектив. Відтоді взяла собі за правило ніколи не здаватись, долати труднощі та йти далі. Це моє життєве і професійне кредо. 
Фахівець із великим досвідом роботи, Валентина Василівна дуже тонко відчуває зміни, що відбуваються в медицині. 
- Звичайно, за 50 років роботи багато що змінилося, не було сучасної апаратури для діагностики та лікування, але було багато щирості, небайдужості, доброти. А ці якості є незамінними і невід’ємними складовими успіху в лікуванні.
Так, нині медицина, захопившись сучасними технологіями, взяла на озброєння інші, психологічні методи співпраці із хворими. На зміну чуйності прийшла надмірна відвертість, відходить у минуле лікарська таємниця. Та медики з великим стажем, серед яких і Валентина Василівна, цього не схвалюють. На її думку, справжній лікар-професіонал має бути щирим, але чуйним, відвертим, але тонким і добрим. Одними із головних у роботі медика мають бути велике терпіння і духовна мужність, помножені на ризик – ризик в ім’я порятунку життя. 
Цікавою була відповідь Валентини Василівни на запитання про те, які хвороби сучасного людства вона б поставила на перше місце:
- Відсутність духовності. Людство має відродитися духовно, тоді і хвороби здадуться. Озлоблені, обтяжені проблемами, охоплені жадобою і заздрощами, люди отримують у відповідь удар, який називається хворобою. 
Пощастило Валентині Василівні і як дружині та матері. Її чоловік також був лікарем. На жаль, передчасно обірвалося його життя. Естафету батьків підтримали донька і зять. Вони також лікарі. 
У вільний час пані Валентина любить читати книги, надає перевагу українським авторам, обожнює квіти. Також не останнє місце в її житті займають подорожі.
21 серпня 2021 року Валентина Василівна відсвяткувала 50-річний ювілей своєї трудової діяльності. Лікарку, яка всі свої сили віддавала людям, привітали колеги, серед яких чимало її учнів та послідовників. 
Справжнім лікарем від Бога назвали Валентину Кривенко керівники Локачинської селищної ради. Хоч трішки із запізненням, але ми також вітаємо Валентину Василівну, зичимо довгих років життя і плідної роботи на її шляхетному лікарському поприщі, радості і щастя від життя, міцного здоров’я.
Антоніна Булавіна, смт. Локачі, Володимир-Волинський район 

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
1
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі