Учасник №23. Інна Анатоліївна Долгонюк, лікар загальної практики сімейної медицини КП «Володимир-Волинський ЦПМД»

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

«Людина повинна навчитися любити себе, берегти власне здоров’я, і тоді успішнішим буде лікування»

Як і більшість її колег, Інна Анатоліївна Долгонюк упевнена, що пацієнта слід розглядати як єдину цілісність, враховуючи всі його індивідуальні особливості.

Лікарі такі ж неповторні особистості, як і будь-яка людина на планеті. І хоч роблять вони спільну справу, проте у кожного свій погляд на лікування, на підхід до хворого. Інна Долгонюк вражає твердою позицією, безкомпромісним сприйняттям свого обов’язку перед суспільством, глибоким розумінням життя. Принцип «Не нашкодь!» вона сприймає буквально, а не як милозвучну абстракцію. А тому почувається щасливою, що саме в терапії, яку називають королевою медицини, знайшла себе. 
Народилася Інна Анатоліївна 26 травня 1976 року у Володимирі-Волинському. У родині, крім мами, яка працювала акушеркою, медиків не було. Проте Інна з дитинства мріяла стати лікарем. Мрію свою вона здійснила, коли 1999 року закінчила Львівський державний медичний університет. Затим повернулася до рідного міста і 24 роки працювала лікарем-терапевтом денного стаціонару Володимир-Волинської лікарні. 
- Без перебільшення можу сказати, що в мене лікувалося майже все місто. Завжди раділа, коли пацієнт, одужавши, казав слова подяки. У зв’язку з реформою медицини перейшла працювати лікарем загальної практики сімейної медицини КП «Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги». Ця робота відрізняється від попередньої. Тут своя специфіка. 
У стаціонарі я весь час спостерігала пацієнта, слідкувала за перебігом хвороби. Він був, як кажуть, постійно перед моїми очима. Нині я працюю на амбулаторному прийомі. Хворого постійно бачити не можу, а це створює певні складнощі в лікувальному процесі, - ділиться Інна Анатоліївна. 
А ще, на думку лікарки, багато недуг спричинюємо ми самі. Наші люди приділяють собі дуже мало уваги. Побутові та професійні турботи посідають у житті кожного чільне місце, а здоров’я залишається поза увагою. Люди нехтують найціннішим своїм багатством. До медиків звертаються тоді, коли хвороба загострюється або переходить у запущений стан, і тоді лікувати дуже важко. Ситуація нерідко ускладнюється виникненням побічних захворювань. 
- Відомо, що лікування лише на 10% залежить від лікаря, – каже Інна Долгонюк, – а 60% – це результат нашої турботи про власне здоров’я. Люди чомусь не хочуть себе любити, а це необхідно. Якщо не любимо себе, то як можемо щиро любити інших? Чи дотримуємося ми режиму сну та харчування, чи вдосталь відпочиваємо? Найчастіше на такі запитання чуємо негативну відповідь. Ось де і криється причина хвороб. 
Одним із головних аспектів лікування Інна Анатоліївна вважає цілісний підхід до зцілення людини. Пацієнта слід розглядати як єдину цілісність, тобто враховувати всі особливості його організму і комплексно лікувати. А запорукою одужання є правильний діагноз. 
- Велику роль відіграє профілактика, а тому з лікарем слід консультуватися навіть тоді, коли нічого не турбує. Хвороби підступні. Вони можуть роками ховатися в організмі і проявити себе надто пізно. Профілактичні заходи допоможуть виявити недугу вчасно, і тоді легше її подолати. На жаль, люди більше слухають сумнівних порадників, ніж медиків. Багато підказок у сфері лікування знаходять в інтернеті. А наскільки запропоновані там ліки дійсно є потрібними, рідко хто задумується. Я визнаю користь народної медицини. Це велике, перевірене віками надбання нашої культури, але сьогодні інші часи. А тому важливо знати, де саме, в якій зоні зібрані рослини, де і яку обробку вони пройшли. Багато нині є різноманітних видань, де друкуються поради як лікарів, так і цілителів нарівні з рекомендаціями тих людей, які перехворіли тими чи іншими недугами. Нічого не маю проти цих публікацій, але перед тим, як випробувати рекомендовані ліки на собі, необхідно все-таки проконсультуватися з лікарем, адже те, що корисне  для однієї людини, може зашкодити іншій. Тому прошу всіх із відповідальністю ставитися як до власного здоров’я, так і до здоров’я ваших близьких та друзів. 
Дозвілля лікарів рідко буває таким, як бажається. Найчастіше навіть на відпочинку вони думають про своїх пацієнтів і поспішають до них за потреби, нехтуючи часом на відпочинок. Але саме той факт, що люди мало відпочивають, мало рухаються, Інна Анатоліївна вважає причиною таких хвороб, як гіпертонія, ожиріння, захворювання хребта. Тривожить те, що ці недуги часто виникають у молодих людей.
- У нас повинна бути страхова медицина. Тоді людина дбатиме про своє здоров’я, буде уважно ставитися до себе і до оточуючих. Скажімо відверто, що саме страхування стане мотивом для турботи про себе, - упевнена Інна Анатоліївна. 
Лікарка на дозвіллі багато читає художньої та професійної літератури. Любить подорожувати, особливо до моря. Але найбільше їй до душі відпочинок на природі в колі друзів біля шацьких озер, у мальовничій «Лісовій пісні».
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський 

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
1
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі