Учасник №22. Тетяна Юріївна Шипелик, лікар-дерматовенеролог міської поліклініки КП «Володимир-Волинське ТМО»

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

Публікації

«На прийом зверталося понад сто пацієнтів на день»

Лікар-дерматовенеролог Тетяна Шипелик майже 12 років працює у місцевій поліклініці. Здобутий досвід, глибокі знання та любов до професії спонукали її до розвитку та започаткування приватної практики.

Про Тетяну Юріївну нам рекомендували написати в рамках конкурсу її пацієнти, які отримали фахову допомогу цього спеціаліста. Вони відгукуються про лікарку як про щирого, чуйного, уважного професіонала своєї справи, що не лише допомагає справитися з недугою, а й порадить, яких методів профілактики потрібно дотримуватися, щоб надалі уберегтися від подібних проблем зі здоров’ям. А ще вона – фахівець у галузі косметології та допомагає своїм клієнтам зберегти молодість і красу.
Медицина завжди була частиною життя пані Тетяни. Вона народилася і зростала у сім’ї лікарів. Тато Юрій Борисович Шумовський свого часу впродовж близько двадцяти років очолював терапевтичне відділення лікарні, а мама Леся Анатоліївна працювала лікарем-епідеміологом у санепідемстанції. Приклад батьків, зокрема тата, який часто посеред ночі, у вихідні та святкові дні мчав надавати допомогу пацієнтам, змусив дівчинку замислитися над тим, чи готова вона – у майбутньому дружина і мама – іти таким шляхом. 
Тетяна Юріївна на відмінно навчалася у школі й залюбки опановувала точні науки, тому обирала: стати економістом чи лікарем. Усе ж вирішила вступати до медичного вишу, оскільки вважає, що професія лікаря є більш багатогранною: дозволяє допомагати іншим, сприяє налагодженню комунікації та живому спілкуванню з людьми, обміну енергіями, дає змогу знаходити індивідуальні підходи до вирішення складних завдань. 
Навчалася пані Тетяна у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького. 
-У студентські роки у мене були проблеми із шкірою через алергічні процеси і я намагалася їх вирішити. І якось в один момент собі сказала, що якщо мені це вдасться, то піду в дерматологію, - пригадує Тетяна Юріївна. 
У час, коли пані Тетяна здобувала вищу освіту, відбувалося реформування медицини. Студенти вишу шість років опановували загальну лікувальну справу, два роки проходили інтернатуру з терапії, а тоді вже за своєю вузькою спеціалізацією. Наставницею у професії для Тетяни Юріївни стала професорка Орися Сизон, яка ділилася власним досвідом та напрацюваннями. Паралельно з інтернатурою у галузі дерматології пані Тетяна проходила стажування у Києві. Там вона переймала досвід у професора Бориса Глухенького, який був фахівцем з діагностики захворювань. У лікарки донині збереглися рецепти для приготування ліків від Бориса Тихоновича. Зараз ці записи стають у пригоді рідко, але є випадки, коли такі мазі – незамінні. 
Застосовувати набуті за час навчання знання та навички молодий фахівець почала у поліклінічному відділенні місцевої лікарні й уже майже 12 років  працює тут лікарем-дерматовенерологом. 
Медик пригадує, що колись їй боязко було братися за лікування малечі, адже часто діти на людину в білому халаті реагували плачем. Та й перший досвід у цій справі був не з простих: коли писала з педіатрії наукову роботу, потрібно було описати історію хвороби 10-місячної дівчинки, від якої відмовилася мама (дитя мало багато недуг і вади розвитку серця). А зараз лікар каже, що діти – це її улюблені пацієнти. У них дуже хороша, позитивна енергетика, і вони завжди можуть повідати щось нове, адже мають свій, оригінальний погляд навіть на буденні речі. Її наймолодшими пацієнтами є немовлята, у яких переважно діагностують дерматити, подразнення шкіри, атопії, алергії. Також у дітей нерідко виникають різноманітні інфекційні захворювання (лишаї, стрептодермії). За словами Тетяни Юріївни, «помолодшали» такі захворювання, як вітиліго, псоріаз, оперізуючий герпес. Їх почали виявляти навіть у дітей шкільного віку. 
Молодь до лікаря-дерматолога найчастіше звертається з приводу акне.
-Я дуже рада, що за останні два роки у нашому арсеналі з’явилося багато нових засобів (креми, мазі), які дозволяють ефективно боротися з такою недугою. Раніше такі препарати активно застосовувалися за кордоном, а віднедавна зареєстровані й в Україні, - каже фахівець. – Часто позбутися проявів захворювання можна завдяки правильно підібраним препаратам для зовнішнього догляду, а у складних випадках – після тривалої терапії.
За спостереженням Тетяни Юріївни, в осіб працездатного віку значно збільшився спектр хвороб, які виникають внаслідок стресів. Почастішали звернення через проблеми з випадінням волосся (після початку війни на сході України і після перенесеної коронавірусної інфекції). Пацієнти старшого віку звертаються через різноманітні свербежі, захворювання, які виникають внаслідок цукрового діабету, судинних патологій (дерматити, грибкові захворювання, особливо нижніх кінцівок, нігтів).  
- Дерматологічні захворювання відображають внутрішній стан організму, - каже медик і наголошує, що варто дбати про нього. 
За словами Тетяни Юріївни, кожному треба звертати увагу на родимки, що є на тілі.  Їх повинен щороку оглядати лікар, а ті, які насторожують, – частіше. Також медик наголошує, що потрібно захищати свою шкіру за допомогою сонцезахисного крему. На відкриті ділянки тіла (обличчя, вушні раковини, руки) варто наносити такий крем із фактором захисту SPF 50+ із квітня по жовтень щоразу за 40 хвилин до виходу на вулицю. Якщо перебування на сонці тривале, то через 2 години нанести повторно. Такий захист необхідний не лише дорослим, а й дітям (зокрема й малюкам, які перебувають на прогулянках у візочках). Найкраще сонцезахисні креми купувати в аптеках, і варто слідкувати, аби на етикетці було вказано, що вони рекомендовані асоціацією педіатрів або дерматологів.
До впровадження медичної реформи і карантинних обмежень у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції на прийом до лікаря-дерматовенеролога у поліклініці зверталося понад сто пацієнтів на день. Як каже медик, колосальне навантаження загартувало і водночас подарувало неоціненний досвід, адже доводилося стикатися з найрізноманітнішими захворюваннями й успішно їх лікувати. Разом з тим не було можливості приділити максимум уваги кожному. Тому з часом прийшло розуміння, що потрібно рухатися далі та розвиватися, щоб втілити у реальність усі задуми. Так з березня минулого року в місті почав діяти «Медичний Центр» – дітище Тетяни Юріївни, яке з’явилося за підтримки її чоловіка Олега Володимировича. Лікарка отримала змогу займатися приватною практикою, приділяти достатньо часу й уваги усім, хто звертається по допомогу. Прийом хворих вона здійснює у другій половині дня за попереднім записом. На сучасному обладнанні проводить діагностику та лікування дерматологічних захворювань. А ще надає цілий комплекс косметологічних послуг, серед них і з використанням ін’єкційних методик (мезотерапія, омолодження шкіри обличчя, біоревіталізація, контурна пластика, усунення проблеми гіперпігментації), адже має у цій сфері десятирічний досвід роботи. 
-Я дуже люблю свою роботу. Не менше мені подобається удосконалюватися і дізнаватися щось нове, читати медичну літературу, - каже лікарка. 
Тетяна Юріївна повсякчас цікавиться розвитком доказової медицини і вивчає норми, стандарти та підходи до діагностики і лікування європейських колег. Вона відвідує різноманітні вебінари, проходить онлайн-навчання, а, як трапляється нагода, залюбки бере участь у медичних конференціях, симпозіумах, курсах удосконалення, де черпає нові знання.  
У Тетяни Юріївни та Олега Володимировича підростає донька Софія, яка закінчує 8 клас і потрохи визначається з майбутньою професією. У дівчинки є жага до вивчення мов, вона опановує англійську, німецьку та французьку. 
На вихідних, особливо влітку, жінка любить вийти на вулицю, щоб випити кави та насолодитися співом пташок, які звили гнізда на старій яблуні у її садку. А хобі пані Тетяни – це читання художньої літератури. І плануючи свою літню відпустку, вона обов’язково складе перелік книг, які має за цей час прочитати. 
Валентина Тиненська

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
0
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі