Учасник №21. Руслан Михайлович Шкринда, лікар-стоматолог, власник медичної клініки «Implant DentalStudio»

Щоб досягати результатів, не потрібно «засиджуватися на одному місці», варто рухатися вперед і постійно вдосконалюватися

Так вважає лікар-стоматолог Руслан Шкринда, який два роки тому наважився відкрити власний заклад і зараз працює над його розвитком, розширюючи спектр послуг та збільшуючи колектив фахівців.

Руслан Михайлович уже 10 років живе та працює у Володимирі-Волинському. За цей час завдяки своїй компетентності, відповідальному підходу до роботи, уважному ставленню до пацієнтів зумів здобути повагу у місцевих мешканців, які довіряють йому свої усмішки. А ще цьому фахівцеві чудово вдається ладнати з малечею, яка тепер не боїться лікувати зуби. Вдячні пацієнти рекомендували нам написати про цього лікаря на сторінках газети у рамках конкурсу. 
Родом Руслан Шкринда з Тернопільщини – з міста Козова. І хоч у родині медиків не було, він змалечку мріяв бути лікарем. Пригадує, що неподалік дому знаходилася лікарня і в дитинстві він любив спостерігати за роботою її працівників, не раз бігав на подвір’я медзакладу, коли туди приїжджала швидка допомога нишком стежив за діями людей у білих халатах. Навчаючись у 10 класі Козівської гімназії ім.В.Герети, остаточно визначився з професією й обрав стоматологію. Вступив до Тернопільського національного медичного університету ім.І.Горбачевського і з головою поринув у навчання. Руслан Михайлович каже, що воно видалося цікавим і навіть спочатку здалося не надто складним. Коли його одногрупники витрачали чимало зусиль для вивчення латинських термінів та назв, хлопець більше відпочивав, адже латинь (так само як англійську та німецьку мови) він опанував у шкільні роки. Згодом, коли навчальний матеріал почав подаватися більш широко, доводилося досить багато часу проводити за підручниками. Починаючи з третього курсу, відбувалися практичні заняття, під час яких студентам дозволяли проводити найпростіші маніпуляції. Більш складні почали практикувати на п’ятому курсі. Цікаво, що Руслан Михайлович першу пломбу поставив своїй дружині Людмилі, у якої тоді якраз виникла така необхідність. Це для молодого фахівця був найперший досвід. Завдяки його майстерності вдалося зберегти зуб від руйнування і поставлена пломба тримається уже впродовж 11 років.  
Інтернатуру молодий лікар проходив у стоматологічній лікарні міста Козова. Там застосував набуті за час навчання знання, почерпнув чимало корисної інформації від більш досвідчених колег та отримав практичні навички.
Після навчання, займаючись пошуком роботи, молодий фахівець дізнався, що є вакансія лікаря-стоматолога у Володимирі-Волинському, і наважився змінити місце проживання та разом із сім’єю переїхав сюди. Впродовж семи років працював у медичному центрі «Здоров’я плюс». Згодом, заручившись підтримкою найрідніших, наважився ризикнути і відкрити власний медичний заклад, про який мріяв завжди. Так два роки тому в місті з’явилася медична клініка «Implant DentalStudio», яка оснащена усім необхідним обладнанням від популярних світових виробників із Швейцарії, Німеччини, Італії, Японії, Кореї, США. Тут для лікування захворювань зубів та ясен використовують лише якісні матеріали іноземного виробництва і працюють, застосовуючи сучасні методи та європейський досвід. Зовсім нещодавно придбали мікроскоп. Зараз у клініці трудиться два лікарі-стоматологи, дві медичні сестри, адміністратор і на цьому Руслан Михайлович не має наміру зупинятися. У нього безліч планів для розвитку, адже він хоче створити заклад, де пацієнт зможе отримати повний спектр якісних стоматологічних послуг. Лікар, як і увесь колектив його клініки, постійно удосконалює свої вміння та навички. Медик розповідає, що часто відвідує різноманітні курси, конференції, симпозіуми, лекції закордонних фахівців на теми, які йому цікаві і які стосуються напрямку його роботи. До карантину такі заходи відвідував кожні два-три місяці, а минулого року більшість відбувалося онлайн. 
У клініці практикують певний умовний розподіл обов’язків між лікарями-стоматологами. Колега Руслана Шкринди Іван Худий в основному займається гігієною та лікуванням зубів у дорослих і дітей. А сам Руслан Михайлович є фахівцем з хірургії, а також пародонтології. 5 років тому лікар опанував цей вузькоспеціалізований напрям стоматології, пройшовши навчання в Українській академії пародонтології. Зараз він переважно зосереджується на лікуванні навколозубних тканин (ясен), займається хірургією та протезуванням, хоча залюбки надає усю необхідну фахову допомогу своїм постійним пацієнтам. Зокрема й малечі, до якої з легкістю знаходить підхід. Лікар каже, що працювати з дітьми не складно, потрібно розмовляти з ними, усе пояснити, постаратися налагодити контакт, щоб маленький пацієнт не боявся лікувати зубки. Зізнається, що на це потрібен час, інколи навіть іще один візит до спеціаліста, особливо, якщо дитина уже отримала негативний досвід відвідування стоматолога. Серед постійних пацієнтів Руслана Михайловича є такі, які 10 років тому у трирічному віці вперше сіли у крісло до цього фахівця і з того часу здоров’я своїх зубів довіряють лише йому. 
Якщо ж говорити більш детально про роботу у сфері пародонтології, то лікар каже, що зараз є методи лікування різноманітних захворювань ясен, зокрема,  пародонтитів, і є можливість зберегти рухомі зуби, а не видаляти їх, як це було раніше. Приміром, застосовують плазмоліфтинг, який дозволяє досягти відмінного результату. 
Переважній більшості пацієнтів Руслана Михайловича – 30-45 років. Орієнтовно у цьому віці люди виявляють проблеми з яснами, хоч перші прояви недуги могли бути й раніше, але не турбували людину. Лікування потребує тривалого часу, але воно дійсно дає вражаючий ефект і навіть змінює стиль життя. Серед пацієнтів лікаря є чоловік, який припинив курити, адже усвідомив, що ця згубна звичка має значний вплив на здоров’я ротової порожнини та й усього організму. Як розповідає фахівець, саме пародонтит інколи провокує серцево-судинні захворювання, діабет, є причиною передчасних пологів чи проблем із зачаттям та ряду інших недуг. Раніше в нашій країні стоматологи лише знімали симптоми захворювання (припухлість, кровоточивість ясен), а не лікували саму недугу, хоча у Європі уже десятиліттями усе це успішно лікується.  
Щоб дізнатися, чи у людини є проблеми з яснами, лікар радить зробити рентген ротової порожнини, або 3D-проєкцію (комп’ютерну томографію), таку процедуру можна здійснити лише в ТМО. Тоді прислухатися до порад лікаря, при необхідності пройти лікування і не забувати кожні пів року завітати на контрольний огляд до фахівця. Таким чином удасться зберегти зуби та ясна здоровими на довгі роки.  
За словами Руслана Михайловича, якщо є необхідність встановлення імплантата, то лікар може підібрати його відповідно до побажань та фінансових можливостей пацієнта. Часто таке рішення дозволяє зберегти здорові зуби, які піддалися б руйнуванню, якби людина обрала встановлення моста замість відсутнього зуба. 
Медик спеціалізується також на проведенні різних хірургічних маніпуляцій, видаленні зубів, кісткових пластиках. Він розповідає, що, аби пришвидшити загоєння, уникнути больових відчуттів, полегшити процес реабілітації, використовує у своїй роботі новітні методи, а також засоби, які створені на основі крові пацієнта. 
Стимулом працювати ще більш самовіддано та невпинно розвиватися для Руслана Шкринди є вдячні пацієнти, які позитивно відгукуються про його роботу й радять близьким та знайомим скористатися саме його послугами. 
Вільний від роботи час лікар проводить зі своєю сім’єю – із дружиною Людмилою та дітьми Артуром, Златою і Тимуром. Разом вони люблять подорожувати, пізнавати мальовничі куточки України. У вихідні часто катаються на велосипедах. Руслан Михайлович зі старшим сином Артуром нерідко долають навіть досить великі дистанції. Серед захоплень чоловіка – і риболовля.
Валентина Тиненська

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
8
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі