Учасник №2 Народний аматорський фольклорний колектив «Ягоденські свояки», с. Ягідне Оваднівської громади

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

«Ягоденські свояки» з покоління в покоління передають любов до рідної землі і пісні

Із цим колективом зустрітися, щоб порозмовляти, було надто важко, адже на коли б не була призначена наша зустріч, у них завжди відбувалося якесь дійство, вони працювали. Навіть ця розмова відбулася під час різдвяного колядування у селі Гайки.
«Ягоденські свояки» ніколи не сидять без діла. Щодня кожен з учасників колективу працює не тільки вдома по господарству чи на роботі, а й трудиться на культурній ниві Оваднівської територіальної громади.
Як розповідає керівник колективу Олена Поліщук, розпочалася їхня історія з родини і близьких людей, які люблять пісню понад усе. Ще на початку 2000-х почали збиратися однодумці. Тоді вони називали себе «Родиною». Серед них найактивнішою була Ганна Кирилівна Поліщук. Хоч пані Ганна й найстарша у колективі, вона активно бере участь у всіх виступах і заходах. Також була жіночка, яка народилася в Ягідному, але свого часу переїхала у Кривий Ріг. Раніше вона щороку поверталася до рідного села, щоб разом із друзями на Різдво колядувати. 
Нині ж ряди «Ягоденських свояків» поповнили молоді люди, які є дітьми та онуками колишніх учасників колективу. Навіть онук пані Ганни десятирічний Захар перейняв любов до творчості і зараз допомагає мамі Олені та бабусі співати й готувати виступи. Усі учасники ансамблю, а це 14 місцевих жителів, є багатодітними батьками, які вчать своїх дітей шанувати культуру і традиції рідної землі.
Також при фольклорному колективі діє дитяча студія «Ягідки», де навчаються співу і переймають традиції місцеві діти, батьки яких у більшості співають у дорослому колективі. Зокрема цього року учасники «Ягідок», які підросли, уже співатимуть разом із дорослими на одній сцені.
Загалом досягнень в ансамблю дуже багато. Пані Олена розповідає, що за час існування їхнього колективу об’їздили всю Оваднівську громаду, і не тільки. Уже декілька років поспіль «Ягоденські свояки» беруть участь у фестивалі традиційної культури «Український коровай-сузір’я». А нещодавно їх запросили у Литовезьку громаду на «Всеволож-фест». Та чи не найулюбленішим місцем виступів стало для учасників урочище «Вовчак», у яке вони закохалися. Як запевняє Олена Поліщук, ще жодного разу не було такого, щоб колектив не приїхав на запрошення і не виступив.
У репертуарі «Ягоденських свояків» уже понад 150 народних пісень. Особливістю цього колективу є те, що вони виконують не лише всім відомі пісні, а й старовинні ягоденські, які самі зібрали у довгожителів села і які ніхто ще й ніде не співав. Як каже керівник колективу, у них є мрія в майбутньому випустити збірку пісень, зібраних у їхньому селі.
Колектив уже має власний реквізит, який використовує на сцені. Ці речі стародавні, вони були зібрані місцевими людьми.
Пані Олена розповідає, що коли Ягідне увійшло до складу Оваднівської громади, то стало набагато краще розвивати культуру і традиції у рідному селі. В основному це й через те, що раніше фінансування не вистачало. Тепер же керівник громади Сергій Панасевич і провідний спеціаліст з питань культури Наталія Шамріцька всіляко сприяють розвитку колективу, допомагаючи із транспортом, костюмами і всім необхідним. Керівник ансамблю розповідає, що голова пообіцяв забезпечувати усім, але й буде вимагати плідної роботи від колективу. Так і сталося. Колективу придбали сценічне взуття, матеріали для костюмів, які пані Олена власноруч шила ночами, аби встигнути до запланованого виступу.
Та чи не головним минулорічним досягненням фольклорного колективу «Ягоденські свояки» стало отримання звання народного. Як розповідає Олена Поліщук, це було неочікувано і далося нелегко. Тим паче, у час карантину. Довелося засвоювати навички оператора, монтажера, викладати відео у соцмережі. Але це дало свій результат.
У найближчих планах «Ягоденських свояків» – влаштувати гастролі у нашому районі та сусідніх, щоб заспівати старовинні пісні свого села. 
Окрім планів, є і мрії, у які важко повірити, каже пані Олена. Одна з таких – побудова клубу в селі Ягідне, адже старий уже не придатний для експлуатації. Хочеться мати місце, щоб усім гуртом зібратися, поспівати, провести вечорниці чи захід для дітей. Проте наразі такого місця в селі немає. А на здійснення цієї мрії потрібні неабиякі кошти.
Олексій Біянов

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
0
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі