Учасник №1 Марта Вікторівна Похила,директор Будинку культури села Затурці

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

«Моя найбільша мрія – відродження автентичної культури як джерела духовності нації»

Марта Вікторівна Похила, яка очолює Будинок культури в селі Затурці, хоче створити Центр культури і дозвілля. А ще – організовує ансамблі народної творчості, що вже завоювали славу у своїй громаді.
Десь там, у билинному лісі наших пращурів, б’є вічне джерело народної культури. Витікаючи, воно численними струмками розливається по всій українській землі, обдаровуючи тих, хто п’є життєдайну воду, великими талантами, душевною і зовнішньою красою. Саме так спрацювала уява, коли познайомилася з Мартою Похилою, директоркою Затурцівського будинку культури. Справжня українка, щира, відверта, обдарована, вона називає себе заповзятою особою, непосидою, яка прагне, щоб відродилась і розцвіла народна культура. 
Народилася пані Марта в 1992 році в селі Маньків. Після школи навчалася у Волинському фаховому коледжі культури і мистецтв імені І. Стравінського за  спеціальністю «Художня народна творчість». 
-Я ще в дитинстві любила щось творити, малювати, вчила народні пісні, обожнювала танці, - пригадує Марта Вікторівна. – А тому й обрала професію, пов’язану з творчістю. Але найбільше мені подобалося творити разом з іншими, захоплювала драматургія. Отож наступним кроком у моїй біографії став Рівненський державний гуманітарний університет, спеціальність «Режисер драматичного театру». 
Свою трудову діяльність Марта Похила розпочала в Іваничах. Там якраз була вільна посада методиста театрального жанру у товаристві «Просвіта». Потім з’явилася сім’я. Деякий час доглядала своїх діток, і ось у березні 2021 року очолила Будинок культури в Затурцях. І за порівняно короткий період зуміла показати себе не тільки перспективним, але й творчим та талановитим працівником культури. За цей час своєї діяльності директорка БК має грамоти і дипломи. Справжнім п’єдесталом її праці став День вишиванки. Він розпочався святковою ходою від школи до центру села. Поряд із працівниками культури крокували всі працівники Затурцівської сільської ради на чолі з її головою Юрієм Ковальчуком. Над розмаїттям вишиванок гордо розвівався Державний Прапор України. 
-Це було незабутнє враження, яке схвилювало всіх. На очах у людей виступали сльози щастя, - розповідає пані Марта з таким хвилюванням, наче знову переживає цю подію. – Я в ту хвилину збагнула, що значить для народу його коріння, його одвічна культура. 
А 22 серпня Затурці святкували фестиваль громади. Понад 1500 осіб зібралися біля центральної садиби – сільської ради. Кожен старостинський округ представляв свій курінь, пригощав своїми стравами і напоями, а також веселив піснями своїх бабусь. А згодом Затурцівська ОТГ вперше взяла участь у фестивалі «Український коровай-сузір’я». 
Але свята тільки тоді є цікавими і колоритними, якщо їм передує кропітка робота. Це передусім робота з людьми, які закохані в свою культуру. А Затурцівська громада славиться такими. Далеко за межі рідного села вийшла слава гурту «Соколи», яким керує Сергій Приступа. Нині створено ансамбль «Затурцівське джерело». 
- Я, напевно, із тих людей, про яких кажуть: «Така, хоч запали». Так, я дуже заповзята, швидко запалююсь новими ідеями і прагну їх реалізувати. Це надає мені ще більшої наснаги, і я вмію запалити інших. Тепер маю намір створити при нашому Будинку культури Центр культури і дозвілля.  Це дасть можливість глибше вивчити культурні запити наших земляків, відшукати місцеві таланти, а також повернути людям їхню спільність, їхнє колишнє вміння разом проводити дозвілля,  - ділиться планами директорка Будинку культури. 
Любов до рідної культури відображаєтья й у дозвіллі жінки. Її хобі – збирати колекцію автентичного одягу, зокрема хусток, робити вінки. Марті Вікторівні притаманна неповторна чарівність українки, шарм талановитої жінки, у якій врода поєднується з граційністю, високим почуттям смаку і вишуканості. Недаремно у 2017 році вона завоювала титул волинської княжни на фестивалі «Княжий», а 2019 – стала «Княгинею краси». 
А ще пані Марта – хороша дружина і любляча турботлива матуся. Вона виховує двійко дітей – другокласницю донечку і синочка, який ще відвідує садочок. 
Антоніна Булавіна, с. Затурці

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
0
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі