У Володимирській громаді на лептоспіроз захворіло немовля

У Володимирській громаді на лептоспіроз захворіло немовля
У Володимирській громаді на лептоспіроз захворіло немовля

У Володимирській громаді на Волині у немовляти підтвердили небезпечну хворобу – лептоспіроз.
Про це 17 жовтня на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Володимирської міськради, яке провів перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, розповіла завідувачка відділення епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами Володимирського районного відділу ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Світлана Мисинчук.
Як зазначила фахівчиня, у родині, що проживає у приватному секторі, захворіло немовля, хворобу підтверджено лабораторно, наразі дитина проходить курс лікування.
Також вирішили провести дослідження харчових продуктів, ґрунту, вмісту вигрібної ями на території домогосподарства на предмет виявлення бактерії, обстежити контактних осіб, які уже дали згоду на проведення аналізів.
Оскільки розповсюдниками хвороби є тварини, передусім гризуни, проведуть дератизацію у закладах освіти, а також у багатоквартирних житлових будинках.
Мешканців громади застерігають від придбання на стихійних ринках овочів та фруктів, а особливо – молочної та кисломолочної продукції, яка може бути зараженою. Перед вживанням усе слід добре мити та піддавати термічній обробці.
Нагадаємо, від початку року 141 українець захворів на лептоспіроз, це у 1,6 раза більше за подібний період минулого року  – такі дані наводить Центр громадського здоров’я. 
Джерелом поширення інфекції у більшості з цих випадків стали щури. Проте не лише вони переносять лептоспіроз – заразитися можна і від великої рогатої худоби, свиней, коней, собак тощо, навіть не маючи таких тварин вдома.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: