Аліна Джарига, м.Володимир-Волинський
7 грудня об 11 годині в культурно-мистецькому центрі Володимира-Волинського у рамках міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно «Docudays UA» жителі та гості міста завітали на показ хроніки Українського протесту під назвою «Євромайдан. Чорновий монтаж», присвячений річниці революційних подій на Майдані. Розпочався кінопоказ хвилиною мовчання за загиблими героями. Після цього очима молодих режисерів присутні (хто вперше, а хто, освіживши наболіле в пам’яті) кожен по-своєму проживали страшні революційні моменти тримісячної новітньої історії від обуреного протесту з каструлями на голові до народного єднання, перемоги з кийками та бронежилетами з оплакуваннями загиблих Небесної сотні. Фільм цікавий тим, що поєднав роботи багатьох молодих українських режисерів, які знімали різні події на Майдані – як щоденне життя, так і найгарячіші моменти.
Крім того було представлено документальний фільм «Південний кордон», присвячений подіям АТО, а саме зародженню волонтерського руху для допомоги військовим.
Завершився перегляд колективним виконанням державного гімну України зі сльозами на очах. Незважаючи на відкриті душевні рани, присутніми у залі були дружини-вдови разом із донечками двох загиблих на сході волинських героїв – Ігоря Упорова та Леоніда Полінкевича.
Народ свято шанує пам’ять відданих захисників країни, чого не скажеш про владних чиновників. Не з’явилися на кінофестиваль ні представники з міської ради, ні з відділу культури міста, ні з райдержадміністрації, за винятком заступника голови райради Павла Карпюка. Влада, як і в лютому, ігнорує громадську ініціативу, нехтуючи суспільними цінностями. Показ документального кіно – це, звичайно, не Майдан, але саме такі локальні заходи свідчать про ставлення посадовців до нього.
Організатором показу документальних стрічок стали місцева активістка Майдану Ольга Нечитайло спільно з координатором Волинського прес-клубу Богданою Стельмах.
-Я побувала на презентації документальних стрічок у Луцьку. Наше місто не виявило бажання організувати кінопоказ, тому за цю справу взялась я разом із друзями. Вважаю, що люди повинні знати правду, знати в обличчя своїх героїв, які померли за наш шанс на краще життя, - каже Ольга Нечитайло.
У фойє культурно-мистецького центру учасники фестивалю також мали нагоду переглянути фотоінсталяцію з приватних архівів місцевих майданівців та загиблих воїнів АТО.
Реклама
У Володимирі-Волинському презентували документальні фільми про Євромайдан і АТО
Розділ новин:
Коментарі