У Володимирі відбулось засідання комісії ТЕБ та НС

У Володимирі відбулось засідання комісії ТЕБ та НС
У Володимирі відбулось засідання комісії ТЕБ та НС

18 грудня відбулось засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів міський голова Ігор Пальонка.
Про заходи у Володимир-Волинській міській територіальній громаді щодо мінімізації наслідків ускладнення погодних умов доповідали керівники комунальних установ.
Директор КП «Полігон» Володимир Собіпан розповів, що на залишку в підприємстві є 1200 тонн піску, 131 тонна солі, 205 тонн піщано-сольової суміші – вона зберігається по місту у 81 ящику. На розчищення снігу готові виїхати 5 тракторів, 2 одиниці малих тракторів, грейдер, два вантажні автомобілі та ін. В резерві завжди тримають тисячу тон палива і 150 л бензину.
В.о. директора «Володимиртепло» Сергій Приступа пояснив, що на підприємстві є дві одиниці техніки, якими розчищають сніг біля котелень для доставлення палива, під час снігопаду вони допомагали боротись зі снігом на центральній площі міста. На випадок відсутності електроенергії усі котельні забезпечені генераторами. Мають 4007 літрів пального – цього вистачить на добу і 4 години безперервної роботи. Є ще 700 тис. грн виділених коштів для закупівлі орієнтовно 14 тис. літрів – на 4 доби безперервної роботи. Дров достатньо до закінчення опалювального періоду.
Керівник водоканалу Сергій Луцюк пояснив, що для його установи не так страшні наслідки снігопадів, як морози та повені. Від морозів повністю  захищені, утеплено усі місця можливого підмерзання водопроводів. Постійно обстежується каналізація, куди потрапляє багато дощових вод, і прочищається у місцях імовірних заторів. Є дві одиниці техніки, яка готова чистити від снігу дороги до своїх об’єктів.
Міський голова Ігор Пальонка, підсумовуючи, зазначив, що нещодавня ситуація із сильним вітром і снігопадом  показала, що є недопрацювання, але загалом комунальники спрацювали ефективно, були розчищені основні магістралі. Закликав у  майбутньому реагувати на повідомлення у соцмережах, максимально інформувати населення про хід відповідних робіт.
Наступне питання порядку денного стосувалось посилення захисту об’єктів критичної інфраструктури і забезпечення охорони і безпеки освітніх закладів. Начальниця управління з гуманітарних питань Оксана Бігун доповіла, що всі заклади освіти мають відеоспостереження, тривожні кнопки, а також укриття, які забезпечені усім необхідним відповідно до вимог ДСНС. У кожному закладі є схема евакуації, облаштовано пожежну сигналізацію. Наразі проводиться встановлення відеоспостереження і в спорткомплексі. Робоча група щомісячно обстежує усі укриття.
Начальниця сектору ювенальної превенції відділу превенції Володимирського районного відділу поліції ГУНП у Волинській області Олена Павлюк підтвердила цю інформацію: «Мені дуже приємно, що наша громада в цьому напрямку спрацювала найкраще. Виділено і освоєно потрібні кошти. Робиться усе для гарантування безпеки наших дітей».
Також Олена Павлюк повідомила, що 4 грудня від керівництва нацполіції надійшло доручення щодо посилення превентивних закладів у закладах освіти. Є необхідність створити нові паспорти безпеки – з метою раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу. Створено команди раннього реагування у кожному навчальному закладі, куди входять по три працівники освіти, два працівники поліції та представник ДСНС. Проводяться відповідні навчання.
Начальниця відділу цифрового розвитку та цифровізації Наталія Єдинак говорила про проблеми, з якими зіткнулися днями абоненти Київстар, які не могли підключитись до національного роумінгу. Представникам мобільних операторів, у кого є базові станції на території комунальних закладів громади, було рекомендовано звертатися до їхніх керівників за укладенням угод для забезпечення безперебійним живленням станцій за рахунок роботи генераторів цих підприємств, щоб у випадку зникнення світла абоненти залишались зі зв’язком.
Про приведення закладів освіти громади у належний протипожежний стан поінформував Олег Отченаш – начальник відділу організації профілактичної роботи Володимирського районного управління ГУ ДСНС України в області.
Від початку повномасштабного вторгнення управління не проводить планових та позапланових перевірок у зв’язку із забороною Кабміну. Але постійно проводяться комісійні обстеження навчальних закладів, їхніх захисних споруд. «У районі саме Володимир-Волинська територіальна громада найкраще привела у належний протипожежний стан 100 відсотків закладів освіти. В жодній громаді району такого немає», – запевнив представник ДСНС.
У цьому році додатково проведено у належний стан 9 найпростіших укриттів та 4 протирадіаційні укриття. Є недопрацювання по обробці дерев’яних конструкцій у ліцеях № 1 та 2. «У 2024 році ці роботи буде виконано, кошти на це передбачено», – зауважила Оксана Бігун.
Четвертим у порядку денному стояло питання стану техногенної та пожежної безпеки на території громади загалом. Олег Отченаш доповів, що за 12 місяців 2023 року на території громади було 14 пожеж. Основними причинами їх виникнення є нехтування пожежними правилами безпеки, необережне поводження з вогнем тощо. Проводяться обстеження помешкань, особливо з настанням зимового періоду. Ведеться профілактична робота. «Добре спрацювала громада щодо створення класів безпеки у навчальних закладах. Ще два таких відкриються на цьому тижні».
За наслідками роботи комісії дано низку доручень відповідним підрозділам.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: