У Володимирі сушили на мотузці фотографії і дарували людям ностальгію

У неділю 28 червня у сквері, що на вул. Князя Василька, відбувся проект «Фотосушка». Для тих, хто вперше чує, пояснюємо: це новий формат виставки, відмінний від музейного чи галерейного, який з успіхом проходить у великих містах України. Фотографії розвішуються просто неба на мотузках за допомогою прищепок. Це нагадує минуле, коли світлини, надруковані вдома, у ванній чи затемненій кімнаті так само сушилися на мотузках із прищепками для білизни. Упродовж виставки можна бронювати собі у подарунок будь-які фотографії, повісивши взамін свої. Фотокартки для виставки не проходять попередніх відборів, цензури чи рецензування. Кожен автор сам вирішує, які роботи показати загалу. Заборонені лише фото у стилі ню, зважаючи на те, що відвідувачами «Сушки» є також діти. Це повністю некомерційний проект, адже все, що потрібно автору, – побачити, чи цікаві його роботи іншим. Так на звороті своєї світлини кожен митець може залишити власні контактні дані.
У нашому місті «Фотосушка» відбулася вперше. Організаторами заходу виступили учасники клубу «Володимир UA», який функціонує за підтримки міського відділу у справах сім’ї, молоді та спорту. За словами одного із втілювачів ідеї «Сушки» у Володимирі-Волинському Олександра Кавюка, взяти участь у проекті встигло четверо фотографів з міста, хоча їхня кількість могла бути набагато більшою. Таким чином, на мотузці «просушувалися» роботи Світлани Сержантової, Олександра Кавюка, Сергія Руденка та Оксани Спольської. Близько сотні світлин було представлено загалу у скверику навпроти ресторану «Дружба». Цікаво, що частину з них складали старі фото, яким не один десяток років. Вони викликали хвилю обговорень серед корінних володимирчан, комусь нагадуючи про минуле, а хтось впізнавав будівлі старого міста.
Фотограф Світлана Сержантова розповіла, що завжди недооцінює свої роботи, щоб був напрямок для подальшого розвитку. Враження людей від світлин її дуже цікавлять, як, мабуть, і кожного фотографа. «Думаю, чи не даремно цим займаюсь», – сміється Світлана. Вона розповіла, що вирішила всерйоз зайнятися фотозйомкою після того, як її роботи, виконані на простеньку камеру телефона, почали перемагати на фотоконкурсах.
Світланина колега по фотографуванню Оксана Спольська прийшла на «Фотосушку» із 2-річною донечкою Веронікою і намагалася не виказувати свою причетність до кольорових карток на мотузці. Роль стороннього спостерігача, за її словами, дозволяє побачити безпосередню реакцію людей на свою творчість.
Люди підходили до виставки з цікавістю. Олександр Кавюк розповідає: «Я побачив, що одна жінка дуже розглядала і фотографувала старе фото. Сказав, що подарую його. Вона дуже зраділа і пояснила, що на тій світлині – її будинок». Під час виставки, яка тривала більше трьох годин, забронювали тільки 4-5 фотокарток. А все тому, що умовою отримання світлин на руки було залишити взамін свою, інакше зовсім скоро мотузка виявилася б порожньою. Сподіваємося, що наступного разу про особливості виставки знатиме більше людей, а тому свої роботи тут «просушать» не тільки фотографи, а й ті, хто любить фіксувати цікаві кадри свого життя.
Аліна Зай, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі