У Володимир приїде автор майбутньої книги про пригоди володимирських князів

У Володимирі-Волинському тиждень працюватиме український прозаїк, краєзнавець і журналіст Сергій Синюк – над повістю «Коли безсилий меч». Сюжет майбутньої книги розгортається у князівську добу у стародавньому Володимирі та Любомлі.
Сергій Синюк – автор романів «Дорога до джерела» (2006), «Кладка над прірвою» (2008), «Де скарб твій» (2014, у співавторстві з Марією Лавренюк), а також повістей «Медовий місяць Лариси К», (2005), «Підміна» (2002), «Формула для фюрера» (2005), «Точки дотику» (2016), краєзнавчого посібника «Тисячоліття Волинської книжності» (2016), кількох поетичних збірок. Окремі твори автора перекладено польською мовою. Нині письменник живе і працює у Кременці, де є редактором Центральної бібліотеки імені Юліуша Словацького.
Сергій Синюк приїде у Володимир 21 серпня на запрошення міського голови Петра Саганюка та депутата міськради Світлани Федонюк, голови постійної комісії з питань освіти та культури. Сім днів письменник працюватиме над створенням історико-пригодницької повісті «Коли безсилий меч», заснованої на реальних історичних подіях та життєписах волинських князів, їхнього оточення. Події розгортатимуться у тодішніх Володимирі й Любомлі.
«Повість є чи не найпершим жанром української літератури, напряму дотичним до нашого Володимира. Саме тут священиком Василієм було створено найдавнішу, точно датовану художню прозу – «Повість про осліплення князя Василька Теребовельського». Про це дуже цікаво написано у книзі Сергія Синюка «Тисячоліття Волинської книжності», прочитавши яку, я одразу випитала телефон автора, щоб висловити йому своє захоплення. У розмові Сергій обмовився про намір надихатися на свою нову повість краєвидами Володимира. Порадившись з міським головою Петром Саганюком, ми запросили автора на гостини, таким чином долучаючись до підтримки української культури, розвитку сучасної літератури. Віримо, книга вдасться, а вдячні читачі дізнаються багато нового про історію нашого міста, Волині!» - розповіла депутат Світлана Федонюк, яка також є співавтором краєзнавчої книги, а родом вона з Любомля. У 2009 році світ побачив альбом-каталог «Від серця до серця. Волинь у поштовій листівці початку ХХ століття», створений зусиллями наших земляків Віталія Кучмана, Миколи Дзея, Віктора Літевчука та Світлани Федонюк.
Оксана Браницька

Розділ новин: 

Коментарі