У Володимир прибула комісія від патріархату УПЦ КП, аби з’ясувати суть конфлікту в соборі Юрія Переможця

Про сам конфлікт у Володимир-Волинському соборі Юрія Переможця ми повідомляли у двох попередніх номерах нашої газети. Нагадуємо, що парафіяни собору категорично не згодні з наказом Патріарха Філарета зняти з посади настоятеля храму отця Євгена Шевчука, а його сина отця Андрія «зіслати» в іншу парафію. Прихожани об’єдналися і всіма силами намагаються поновити справедливість. У цій ситуації людей найбільше обурює те, як можна без пояснення причин і фактично безпідставно знімати священиків, які понад 20 років вірою і правдою служили храму, відремонтували і підняли з руїн саму будівлю, привели в належний вигляд територію та набули великої поваги у прихожан через особисті моральні якості.
Про свої наміри блокувати собор парафіяни повідомляли Патріарха Філарета, двічі надсилаючи йому відповідні звернення. Собор замкнули, призупинили й роботи зі встановлення нового купола.
Представники церковної громади побували на прийомі у Патріарха 4 липня, аби відстояти своїх священиків. На перші два запитання з проханням пояснити причини зняття священиків Шевчуків та чи варті уваги 750 підписів парафіян, які підтримали звернення, Філарет не відповів, а от на третє запитання «Чи може таке бути, що Патріарху набрехали?» відповів ствердно та повідомив, що отримав інформацію, ніби його у соборі Юрія Переможця не визнають як керівника УПЦ КП. Проте поїздка в Київ не була даремною.
10 липня у Володимир для вивчення обставин та з’ясування суті конфлікту прибула делегована Філаретом комісія у складі архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора, митрополита Черкаського та Чигиринського Іоана – архієрея УПЦ КП та архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора. Незважаючи на будній день, під собором зібралося більше сотні прихожан, у присутності яких члени комісії розпочали свою роботу. Перед присутніми виступив о.Євген Шевчук та в подробицях розповів про прояви тиску на нього, які почалися ще наприкінці січня цього року. Про подробиці конфлікту з владикою Матфеєм, з чиєї подачі, ймовірно, все і почалося, розповів голова парафіяльної ради собору Олександр Куцик. Він зокрема повідомив, що кожного місяця владика забирає з храму 4200грн. собі на зарплату. Виклав правду про моральне обличчя єпископа, що характеризується п’янством, блудливою поведінкою та відсутністю позитивних результатів діяльності, що, власне, окремими репліками підтвердили свідки з числа парафіян. До речі, нинішній владика до о.Євгена Шевчука був настоятелем собору Юрія Переможця. Прихожани не змогли пригадати жодного хорошого показника за часів його служби, проте усім добре запам’яталася пожежа в храмі, наслідки якої вони самі і розгрібали.
На підтримку священиків виступила також прихожанка Надія Король. Потім слово взяв новопризначений настоятель храму о.Юрій Зінчук. Люди його зустріли не надто привітно, адже не розуміють, як священик погодився на посаду, знаючи, що прихожани виступають проти цього.
Члени комісії все почуте занотовували собі у записники та ставили багато уточнюючих запитань. Про висновки дізнаємося пізніше, але дуже сподіваємося на торжество справедливості.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі