У Варшаві на протести вийшли тисячі противників закону про аборти

У Варшаві на протести вийшли тисячі противників закону про аборти
У Варшаві на протести вийшли тисячі противників закону про аборти

У кількох містах Польщі 28 листопада відбулися акції протесту проти посилення законодавства щодо абортів. Понад 2 тисячі людей вийшли, зокрема, і на вулиці столиці країни – Варшави. Акції організував протестний рух «Жіночий страйк».

У столиці Польщі люди зібралися на площі Романа Дмовського. За даними видання RMF24, участь у акції беруть набагато більше людей, ніж у попередніх – приблизно 2 – 3 тисячі, пише 24 канал.

Люди скандували: «Моє тіло – моє діло!», «Легальний аборт!», а також нецензурні гасла в бік уряду та керівництва правлячої партії «Право та справедливість».

На місці також можна побачити значні сили поліції. Вони здебільшого не втручалися у протест і лише іноді встановлювали особи мітингуальників. Щоправда, на початку заявили, що ці збори є неузгодженими з місцевою владою через карантинні обмеження. Натомість протестувальники наголосили, що мають право протестувати.

Коли ж протест розпочався, поліція звернулася до учасників з проханням рухатися уздовж тротуару, а не центром дороги та трамвайної колії. Але, попри такі заклики, мітингарі все ж вийшли на проїжджу частину, перекривши рух центральними магістралями Варшави – Єрусалимською та алеєю Івана Павла II.

Подібні протести заплановано ще у понад 40 містах Польщі. Їх присвятили 102-й річниці отримання польськими жінками виборчих прав. Окрім «Жіночого страйку», в них беруть участь також представники інших організацій, зокрема, спільнот ЛГБТ і феміністок.

«На жаль, останніми тижнями уряд зробив із нас ворогів і розглядає нас як своїх політичних супротивників, а не суверенів і громадян. Крім того, вони насилають на нас свої служби, поліцію, пропагандистські ЗМІ», – наголосив у фейсбуці "Жіночий страйк".

Активісти додають, що не для того більш ніж століття назад завоювали громадянські права, щоб дозволити владі позбавити їх прав людини.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: