У свої 81 жителька Сельця вправно водить автомобіль!

Пенсіонерка Зінаїда Бакун каже, що за кермом – відпочиває. Вона – водій з 35-річним стажем і об’їздила за цей час чимало міст України.
Валентина Тиненська, с.Селець, Володимир-Волинський район
Минулого року Зінаїда Бакун передплатила нашу газету за пільговою ціною, надіслала квитанцію й виграла набір каструль. Довго чекав приз на свого власника. Декілька разів працівники редакції навіть телефонували до жінки й запрошували його забрати.
Одного ранку Зінаїда Михайлівна зібралася й вирішила їхати по приз. Зателефонувала донька, яка мешкає у Володимирі, поцікавилася маминими планами на день. Та жінка нічого не сказала, адже знала наперед доньчину реакцію.
-Світлана мені забороняє їздити. Каже: «Тобі вже вісімдесят другий рік. Тяжко їхати. Як тобі щось треба буде в місті, то я краще таксі викличу». А я вийшла з хати, завела машину і поїхала... – розповідає Зінаїда Михайлівна. – Мені не важко, я за кермом відпочиваю.
Після того, як у 1984 році від інфаркту помер чоловік Зінаїди Бакун, її життя повністю змінилося. Раптом в один момент зникла та опора в житті, яка так необхідна кожній жінці. Вона залишилася сама з двома доньками. Старша Віра в той час здобувала освіту в Донецькій консерваторії, молодша Світлана була школяркою. Мама доклала усіх зусиль, щоб поставити дочок на ноги. Багато працювала, тримала господарство. Виникла необхідність швидко знаходитися то в одному, то в іншому місці. Тому жінка вирішила навчитися їздити на автомобілі, яким раніше вправно керував чоловік. Зінаїда Михайлівна записалася на курси водіїв, згодом здала іспити й отримала права. З того часу постійно за кермом. Близько тридцяти років їздила на «копійці», згодом деякий час кермувала теж автомобілем ВАЗ, тільки новішої марки. А три роки тому зять Сергій – чоловік молодшої доньки Світлани – подарував автомобіль «Daewoo».
Звичайно, роки беруть своє, зізнається Зінаїда Бакун, здоров’я вже не таке, як раніше. Хоча варто зазначити: жінка добре виглядає й цілком дає собі ради. Мешкає у Сельці сама. Доньки, створивши власні сім’ї, покинули батьківський дім. Старша – живе у Хмельницькому. Вона – скрипалька у філармонії, її чоловік – теж музикант. Їхній син закінчив юридичне відділення одного з хмельницьких університетів. Молодша донька Зінаїди Михайлівни мешкає у Володимирі-Волинському, працює на Ягодинській митниці. Її чоловік Сергій – відомий у місті фермер. Їхня старша донька здобуває фах юриста на факультеті міжнародних відносин в університеті у Львові, молодша – навчається у 6 класі. Пишається своїми рідними жінка, адже має надійну підтримку на схилі віку.
-Приїжджають мої дочки з сім’ями часто, допомагають у всьому, підтримують фінансово, - розповідає жінка. – Щоразу, як приїдуть, то поприбирають, закруток на зиму нароблять, нещодавно невеличкий ремонт в будинку затіяли. Старша рідше приїздить: три рази на рік: взимку, влітку й восени. Телефонують обидві щодня: вранці та ввечері, цікавляться, як я тут.
Уже більше десяти років Зінаїда Бакун на пенсії. До того 40 років пропрацювала в місцевій школі вчителем біології. Вона – відмінник народної освіти.
Змалечку Зінаїда Михайлівна хотіла бути вчителем, і її батько про це мріяв. Після закінчення семирічки в Сельці продовжила здобувати освіту в ЗОШ №1, що у Володимирі-Волинському. У 1952 році вступила на навчання до Луцького державного педагогічного інституту ім.Лесі Українки на історичний факультет. Після отримання диплома молодий педагог рік пропрацювала в одному із сіл Ратнівського району. Згодом влаштувалася на роботу в Селецьку школу вчителем… біології. Для зміни кваліфікації їздила на різноманітні курси у Херсон, Одесу, Львів.
-У мене було багато хороших дітей, - каже про своїх учнів педагог, - чимало з них уже стали бабусями й дідусями. Деякі пов’язали своє життя з біологією, наприклад, стали медиками. На своїх уроках я передусім намагалася прищепити учням любов до природи, а особливо – до квітів.
А їх Зінаїда Михайлівна дуже любить. У неї прекрасна клумба біля хати і справжня оранжерея в залі.
Великого господарства жінка не тримає, адже воно потребує сил та здоров’я. Має лише курей, обробляє клаптик городу, а у вільний від роботи час дуже любить читати – виписує багато газет, звідки черпає для себе цікаву та корисну інформацію. А ще – обожнює кермувати.

Розділ новин: 

Коментарі