У Суходолах буде опорна школа, а фонди сільських бібліотек передадуть на баланс об’єднаних громад

Депутати прийняли рішення з 16-ти питань порядку денного.
30 червня відбулася 12-та сесія Володимир-Волинської районної ради сьомого скликання. На розгляд виносилося 16 питань порядку денного, які попередньо опрацьовувалися на постійних комісіях.
Одним із основних було питання створення опорної школи на базі Суходільської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Відповідно до Положення, розробленого районним відділом освіти, молоді і спорту, на території району пропонується створити 4 опорні школи: Березовичівську, Оваднівську, Суходільську та Хобултівську.
Згідно проекту комісії, основна школа І-ІІІ ст. буде визначена в селі Суходоли, а філії у школах І ст. у Дігтеві та Новосілках. Депутати неоднозначно сприйняли це повідомлення. Так, свободівець Павло Карпюк намагався переконати, що це призведе до закриття шкіл в Дігтеві та Новосілках, адже вони втратять індивідуальну юридичну адресу. Однак керівник відділу освіти Оксана Бігун це заперечила. На підтримку Положення голова РДА Наталія Василець уточнила, що опорні школи на початку своєї роботи отримають державну допомогу. У минулому році така допомога склала 2,5 млн. гривень. Цікаво, що представлену рекомендацію не підтримала освітянська комісія, на відміну від бюджетної. Однак член освітянської комісії Олександр Юринець виступив з пропозицією підтримати Положення. У результаті поіменного голосування, проект рішення отримав 18 голосів «за» із 22-х присутніх депутатів. Утрималася фракція «Свобода».
Ще одним складним питанням розгляду стала необхідність передачі бібліотек, які знаходяться на території Зимніської та Устилузької ОТГ, із підпорядкування районної влади об’єднаним громадам. На думку частини депутатів, це рішенням позбавить бібліотекарів роботи. Депутат від «Свободи» Ганна Фурман наполегливо цікавилася, що думають з цього приводу члени президії особисто. Голова райради Роман Гук наголосив, що рішення необхідно підтримати. Після довгих суперечок питання поставили на голосування. «За» висловились 16 депутатів, тобто недостатня кількість для прийняття рішення.
Тоді голова Зимнівської сільради В’ячеслав Католик запевнив, що в планах Зимнівської ОТГ - модернізація бібліотек і збереження робочих місць, але без передачі на баланс об’єднаній громаді. Наталія Василець пояснила, що районна влада не має коштів на фінансування бібліотек, тож якщо їх не передати громадам, людей спочатку відправлять у відпустку «за власний рахунок», а потім взагалі скоротять.
Було внесено пропозицію переголосувати за це рішення. Більшість депутатів погодилася. Отже, за результатами другого голосування рішення таки підтримали 19-ма голосами. Повністю утрималася знову одна фракція – «Свобода».
Також суперечливим стало питання внесення змін у бюджет району. Зокрема голова Оваднівської сільради Сергій Панасевич попросив знайти кошти на освітлення дороги в с. Верба, де вже загинуло 20 людей. Він повідомив, що готова проектно-кошторисна документація і знайшовся підрядник, який зголосився проводити роботи у борг. Потрібна лише підтримка депутатів і 100 тисяч співфінансування з районного бюджету. Депутати підтримали прохання сільського голови, але виділити кошти з районного бюджету не змогли, бо розписані всі видатки. Наталія Василець порадила звернутися до Волинської облради з проханням виділити потрібні гроші з обласного бюджету. Подальший розгляд цього питання планується на наступне засідання.
У ході роботи сесії було ухвалено рішення по всіх питаннях порядку денного, у тому числі депутати затвердили план роботи районної ради на ІІ півріччя 2017р., проголосували за встановлення надбавки за вислугу років заступнику голови райради, заслухали звіт тимчасової контрольної комісії райради щодо перевірки якості ремонту доріг у районі, затвердили технічну документацію по нормативній грошовій оцінці земельних ділянок, підтримали Програму покращення функціонування Центру обслуговування платників Володимир-Волинської ОДПІ на 2017-2018 роки, затвердили порядок використання коштів районного бюджету на знищення борщівника в 2017 році, внесли зміни до Порядку надання та використання коштів районного бюджету для надання дотації власникам особистих селянських господарств, які утримують три і більше корів.
Разом з тим депутати підтримали звернення депутатів Кам’янської райради до Верховної Ради України щодо недопущення прийняття закону про ринковий обіг земель сільгосппризначення в Україні та звернення депутатів Володимир-Волинської районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів та народного депутата Ігоря Гузя щодо перерозподілу рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі