У селах району не будують нові дороги, а ремонтують старі

Діяльність відділу архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства РДА була у центрі уваги чергової щопонеділкової наради, яка відбулася 31 липня. Начальник відділу Петро Чуцький доповів про основні напрямки і результати діяльності очолюваного ним відділу. Тут має працювати 4 одиниці, але фактично задіяно лише дві, оскільки відсутні відповідні кадри. Промовець зупинився на діяльності відділу щодо забудов у селах району. Наголошувалося, що кожен населений пункт має свій Генеральний план забудов. Не розроблені плани лише на ті села, які визнано неперспективними, і таких на території району є сім. Значною проблемою є те, що всі плани були розроблені в минулому столітті, а тому нині втратили свою актуальність. Наразі відбувається оновлення генеральних планів. Внесені зміни у плани сіл Заріччя, Сусваль, Острівок. Згідно з генеральними планами виділено 220 ділянок під забудову для учасників АТО. Основними напрямками роботи відділу є видача будівельних паспортів для приватного будівництва, вирішення питань щодо розвитку і відповідно розбудови приміщень для соціальної сфери села. Одне з основних питань – благоустрій територій. За словами Петра Чуцького, в сільській місцевості необхідний централізований вивіз сміття. Поки що це питання успішно вирішено у сільрадах, які неподалік міста. Відділ вирішує питання підготовки до зими, а також водопостачання та водовідведення. В районі діє програма з водопостачання, яка розрахована до 2020 року. Серйозні проблеми виникають з водонапірними баштами. Вони переважно застарілі і потребують реконструкції. Жителі сіл Суходоли, Федорівка, міста Устилуга скаржаться на неякісний стан води для пиття. Незадовільною є ситуація зі створення ОСББ, в районі є села з багатоповерхівками. Надалі кричущою проблемою залишаються сільські дороги. Промовець наголосив, що в селах не будують нові дороги, а ремонтують старі. Минулого року було виділено більше 8 мільйонів гривень на ремонт сільських доріг. Найбільше доріг відремонтовано у Зимнівській та Устилузькій ОТГ. З незадовільним станом доріг пов’язана і проблема пасажирських перевезень. Стан перевезень порівняно з минулими роками значно покращився. Задіяно п’ять перевізників, однак вони скаржаться на поганий стан доріг, а тому в першу чергу ремонтуватимуть ті ділянки доріг, де їздять маршрутні та шкільні автобуси.
Очільниця РДА Наталія Василець наголосила, що з обласної держадміністрації надходять постійні зауваження щодо роботи відділу архітектури, містобудування та ЖКГ. Отож діяльність відділу потребує контролю.
Заслуховувалися й інші питання. Зокрема начальник відділу освіти, молоді та спорту Оксана Бігун повідомила, що готовність навчальних закладів до нового навчального року складає 60-70%.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі