У районі дітей переводять на індивідуальну форму навчання

За день до початку нового навчального року у відділі освіти Володимир-Волинської РДА вирішили перевести кілька класів Дігтівської початкової школи на індивідуальне навчання. Аналогічною є ситуація і в інших районах Волинської області.
Начальник відділу освіти Володимир-Волинської РДА Оксана Бігун на початку зустрічі заявила, що мова не йде про закриття школи. Далі головний спеціаліст відділу Тетяна Іващенко пояснила батькам: оскільки у школі є так звані неповні класи, де менше п’яти учнів, їх навчатимуть за індивідуальною формою навчання. Ця форма передбачає, що одного учня навчатимуть лише одну годину і за цю годину мають вичитати усі предмети шкільної програми. Якщо ж батьки не згодні з такою формою навчання, відділ освіти пропонує їм перевести дітей до сусідньої школи у с.Суходоли, а це, у свою чергу, може поставити під загрозу існування Дігтівської початкової школи.
Батьки учнів опинилися перед складним вибором і щиро дивуються таким необдуманим освітнім інноваціям. Крім того, обурює той факт, що школа у селі Дігтів є однією із кращих у районі за матеріально-технічним забезпеченням: у ній зроблено капітальний ремонт, облаштовано внутрішній туалет, проведено електроопалення, закуплені нові парти та дошки. Також у школі виявили бажання працювати молоді педагоги.
Присутній на зборах депутат районної ради від ВО «Свобода» Павло Карпюк зауважив, що для того, аби село пропало, потрібно закрити школу, клуб, медпункт. І села не буде. «Представники освіти довели вам: або переведете дітей у сусідню школу, або будете мати годину індивідуального навчання. Хто придумав такий закон?» - обурився депутат. Крім того, за його словами, станом на 1 вересня нових шкільних автобусів не буде, хоча влада Володимир-Волинського району запевняла батьків уже закритих шкіл, що вони будуть.
1 вересня батьки вирішили віддати дітей у Дігтівську початкову школу та писатимуть звернення до керівництва Міносвіти і Верховної Ради з вимогою переглянути Положення про індивідуальну форму навчання.
Варто зазначити, що аналогічна ситуація склалася у селах Маневицького, Любешівського та Камінь-Каширського районів. Там учителів змушують ходити додому до учнів, оскільки функціонування класів з кількістю до 5 дітей не передбачено. А в Любомльському районі на знак протесту проти закриття малокомплектних шкіл та переведення дітей на індивідуальну форму люди перекрили міжнародну трасу Київ-Ковель-Ягодин.
Ярослава Вознюк, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі