У П’ятиднях планують добудувати дитсадок і провести конкурс «День закоханих»

століття до н.е.) та городище давньоруських часів. Назвали село так тому, що розташоване воно на шляху з Києва у Європу, і мандрівники, потрапивши сюди на п’ятий день подорожі, відпочивали і міняли коней. В 1261 році тут під час походу на Південно-Західну Русь в урочищі зупинявся золотоординський воєвода Бурундай.
Пройшли віки, і обличчя П’ятиднів невпізнанно змінилося. Нині, за словами сільського старости Інни Петрук, тут проживає 838 жителів, а цього місяця на світ з’явилося ще троє маленьких п’ятиднівців, на підході – четвертий чи четверта. У селі функціонують дев’ятирічка на 196 місць, де навчається понад 90 учнів, клуб, бібліотека, ФАП, відділення зв’язку, АТС на 140 номерів, магазин, а також Свято-Покровська церква, яка тепер розділилася на дві парафії: Київського і Московського патріархатів. Із райцентром та сусідньою Польщею сучасне газифіковане село з’єднує не лише заасфальтована дорога, а й залізниця. Наприкінці травня минулого року в ТОВ «П’ятидні» запрацював і єдиний в Україні насіннєвий завод, на відкритті якого побував глава держави Петро Порошенко. Тож тепер, як розповів керівник товариства Валерій Діброва, новий завод пропонує сільгосппідприємствам, фермерам та селянам-одноосібникам якісне зерно найрізноманітніших сільськогосподарських культур: пшениці, жита, ячменю, вівса, сої і т.д. Минулого року тут стали вирощувати і дуже вигідний у прибутковому значенні нут (турецький горох).
-Після завершення новорічно-різдвяних канікул, які ми за традицією влаштовуємо для працівників і спеціалістів підприємства, щоб вони могли провести свята з родиною, в нас розпочалися звичайні трудові будні: будуємо елеватор, вирішили питання про фінансування проекту добудови при школі дитсадка на 60 дітей (дві групи) і активно готуємося до весняно-польових робіт, - інформує Валерій Григорович.
До речі, жителі П’ятиднів уміють не лише працювати, а й відпочивати.
За інформацією завідувачки сільського будинку культури Людмили Прус, її земляки мали можливість вдосталь повеселитися у клубі під час новорічного балу, потім колектив клубних культпрацівників Устилузької громади побував з різдвяними колядками у всіх селах ОТГ, а зараз готується до проведення конкурсу «День закоханих», учасниками якого виявили бажання стати три пари молодих людей. У школі для учнів була проведена виховна година, присвячена подіям у Крутах.
Валентина Савчук, с. П’ятидні, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі