У Польщі хочуть впровадити номерні знаки для велотранспорту

У Польщі хочуть впровадити номерні знаки для велотранспорту
У Польщі хочуть впровадити номерні знаки для велотранспорту

Велосипедні номерні знаки – ідея не нова у Польщі, та виникла як суперечка між водіями автомобілів та велосипедистами. Водії автомобілів вважають, що відсутність ідентифікації велосипедистів спонукає їх до безвідповідальності під час дорожнього руху. Крім того, поведінка велосипедистів щодо пішоходів також залишає бажати кращого – швидка їзда по тротуару, часті зіткнення, їзда на повній швидкості через пішохідні переходи тощо, – пише “Наша Польща”.
Нещодавно, представники асоціації “LDZ Motoryzowani Łodzianie” розпочала боротьбу з цього приводу та направили запит до Міністерства інфраструктури про втручання у цю ситуацію. У своєму листі до міністерства, вони стверджують, що введення номерних знаків для велосипедів полегшить ідентифікацію учасників дорожнього руху у разі правопорушень, зіткнень або ДТП.
«Міністерство, на жаль посилається на архаїчні правила 1999 року, де на той час не існувало такої проблеми як  індефікація велосипедистів та електричних самокатів. Найдивовижнішим фактом є те, що міністерство посилається на правила ЄС, при чому в Німеччині вже давно впроваджені правила реєстрації велосипедів та електросамокатів, звідки ця дезінформація? Ми знаємо одне, будимо продовжувати писати. Можливо не про номерні знаки, а про ІДЕНТИФІКАТОРИ на велосипеди та електричні самокати», – повідомив Ярослав Костжева, лідер асоціації LDZ Zmotoryzowani Lodzanie.
«Ми будемо надсилати листи скрізь, до комітету парламентського руху та інфраструктури, омбудсмана з прав дітей, інвалідів та громадян. Можливо, нарешті якийсь політик зрозуміє, що архаїчні норми потрібно змінювати, тому що це стосується безпеки громадян», – заявив він.
Натомість  у Міністерстві інфраструктури повідомляють що велосипеди та електричні самокати не підлягають процедурі реєстрації.
Однак, представники міністерства нагадують що за для безпеки учасників дорожнього руху, законодавчий орган Польщі, від 20 травня 2021 року ввів нові положення щодо велосипедів, електричних самокатів, та інших індивідуальних транспортних засобів (UTO) які рухаються тротуарами та велодоріжками.
«Велосипедистів зобов’язали обмежувати швидкість руху до 8 км/год. на пішохідних ділянках, та заборонили виїжджати на дороги, обмеження швидкості на яких перевищує 30 км/год»,- коментують ситуацію у міністерстві.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: