Ряд заходів під назвою «Ми – це Європа», що тривали аж до п’ятниці, організували відділ культури і туризму та управління освіти Володимир-Волинського міськвиконкому. Розпочалися заходи в культурно-мистецькому центрі відкриттям виставки дитячих малюнків вихованців Володимир-Волинської художньої школи. Як зазначив начальник відділу культури і туризму Андрій Шоцький, європейці День Європи відзначають 9 травня, а Україна – у третю суботу травня. «У циклі заходів «Ми – це Європа» ми прагнемо показати себе. Ми живемо в Європі, маємо багато талановитих дітей і саме через призму бачення дітьми навколишнього світу можемо відчути наші рідні терени. Дитяча душа, відтворена у картинах, свідчить про те, що ми – європейці», - зазначив Андрій Шоцький.
Директор художньої школи Адам Михалик зауважив, що спеціально до виставки картин на європейську тематику діти не малювали, але Європа у творах дітей збережена. «Сьогоднішня виставка складається з робіт, які ми подавали на обласний етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості. Також ми представили роботи, в яких сповідується Україна, в яких ми бачимо українські соняхи, квіти та впізнаємо у цих малюнках самі себе», - підкреслив Адам Михалик.
Після відкриття виставки картин усі перемістилися на вулицю, де біля стін культурно-мистецького центру розкинулося міні-містечко майстрів. Художники міста Ігор Мацюк, Анатолій Бойко та Ярослав Дубень влаштували творчі майстер-класи для усіх, хто хотів повчитися мистецтву. Так Ігор Мацюк показував, як з гіпсу можна виготовити просторову скульптуру. Для цього робиться заготовка довільної форми, по ній олівцем наноситься малюнок, якому згодом за допомогою різців надаються форми. У художника Анатолія Бойка можна було повчитися унікальної техніки різьблення по шкаралупі яйця. Сам майстер використовує для нанесення різьблення звичайний електродриль. Його витвори неповторні, й один з них – писанку з вирізьбленим тризубцем – він подарував першій леді України Марині Порошенко. Ярослав Дубень демонстрував давню українську техніку плетіння з лози. Саме з цього гнучкого матеріалу можна виготовляти чудові декоративні вироби.
Загалом дійство викликало зацікавлення перехожих. Біля майстрів час від часу зупинялися люди, дивилися, як робити унікальні речі, розпитували про ту чи іншу техніку й навіть купували готові вироби.
Ярослава Вознюк, м.Володимир-Волинський
Коментарі