У міській бібліотеці для дорослих діє книжкова виставка до річниці Чорнобильської трагедії

Публікації

Кожного року, коли наближається 26 квітня, людство буде з гіркотою відзначати цю жахливу дату. Вибух на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС у 1986р. розцінюється як найбільша трагедія за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю постраждалих від її наслідків, так і за економічною шкодою. Адже, Чорнобиль – це гірше, ніж Хіросіма і Нагасакі у 90 разів.
Сьогодні, у 33-тю річницю, можливо одним із гідних варіантів буде взяти до рук книгу. Щоб згадати, уявити, осмислити, розбудити почуття відповідальності перед наступними поколіннями. Ми не можемо забути про самопожертву ліквідаторів аварії – добровольців, пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які тієї квітучої весни відправилися на зустріч невідомій небезпеці, виявили жертовність, високий патріотизм, закрили собою світ від атомного лиха.
Книжкова виставка в міській бібліотеці для дорослих «Атомна весна України» буде цікавою всім. Чим більше років після катастрофи, тим більше дзвони Чорнобиля відлунюють гіркими спогадами, невиліковними хворобами… Ця виставка є пам’яттю всім, хто поклав своє життя, пересторогою всім прийдешнім поколінням. Зібрані книги найрізноманітнішого спрямування, які розкривають морально-етичні аспекти цієї трагедії. Серед них цікавими є і художні твори – документальна повість Ю. Щербака «Чорнобиль», М. Камиша «Прогулянка в Зону (Оформляндія)», В.Яворівського «Марія з полином наприкінці століття», Є.Гуцало «Скажений чорнобильський собака», Б. Сидоренко «Опромінені дані», вірші І.Драча, Л.Костенко та ін. Всі ці ліричні творіння зіткані із правди, скорботи і мужності людей Чорнобильського лихоліття.
Тетяна Гілевич, бібліотекар міської бібліотеки для дорослих

Розділ новин: 

Коментарі