У "Лісовій пісні" відбулось виїздне засідання координаційної ради

Публікації

У "Лісовій пісні" відбулось виїздне засідання координаційної ради
У "Лісовій пісні" відбулось виїздне засідання координаційної ради

Міський голова Ігор Пальонка узяв участь у виїзному засіданні координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Волинської обласної ради, яке відбулось 13 серпня на базі санаторію “Лісова пісня”, що у Шацькій селищній раді нинішнього Ковельського району. На захід прибули очільники майже всіх територіальних громад краю, аби обговорити питання розвитку місцевого самоврядування.
З вітальним словом до присутніх звернувся голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, котрий модерував засідання, а також народний депутат В’ячеслав Рубльов. Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан озвучив законодавчі ініціативи Асоціації міст України щодо захисту інтересів органів місцевого самоврядування та пріоритетні проблемні питання в основних сферах діяльності органів місцевого самоврядування. Він, зокрема, зазначив, що розроблено законопроекти, що пропонують збільшити частку зарахування податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) до бюджетів громад із 60 до 65%. Окрім того, асоціація відстоює, щоб цей податок сплачувався не за місцем реєстрації підприємства, а на території розміщення виробничих потужностей. АМУ також наполягатиме на залишенні у громадах 5% акцизу на тютюн. А також домагатиметься розподілу коштів Фонду регіонального розвитку у пропорціях: 20% – напряму громадам, 30% – на регіональні об’єкти і 50% – для загальнонаціональних проєктів. Олександр Слобожан закликав голів місцевого самоврядування активно долучатися до напрацювання законодавчих ініціатив.
Також під час заходу обговорили забезпечення населення якісною питною водою та загальнодержавну цільову соціальну програму «Питна вода України» на 2022-2026 роки. Вона передбачає фінансування на реконструкцію водогонів, будівництво нових свердловин, сучасні технології очистки води (відмова від хлору) тощо. Поки закон щодо програми ще не прийнятий. Однак Григорій Недопад закликав громади уже готуватися до участі, оскільки відбір проєктів буде конкурсним, а однією з переваг – наявність проєктно-кошторисної документації.
Порушувались під час засідання також теми земельних аукціонів у системі ПРОЗОРО, проведення огляду колективів художньої самодіяльності територіальних громад області, взаємодії та співпраці органів місцевого самоврядування з Державною екологічною інспекцією у Волинській області в частині дотримання природоохоронного законодавства тощо. Ці доповіді викликали чимало конкретних запитань у представників місцевого самоврядування, які щиро вболівають за свої громади.
Практичним досвідом щодо перспектив розвитку галузі агропромислового комплексу області та реалізацію державних і обласних програм підтримки галузі, якими можуть скористатися фермери у громадах, поділився директор Управління агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко.
Чимало уваги під час заходу присвятили обговоренню конституційних прав і свобод людини і громадянина в Україні та громадах, зокрема, право на вільний вибір віросподівання, захист від домашнього насильства, право на освіту та працю тощо. Відповідну інформацію про ситуацію в громадах Волині озвучила Світлана Семчишин.
Під час координаційної ради обговорили важливі точкові виклики для представників громад, аби пізніше консолідувати зусилля, щоб донести інформацію до влади різних рівнів.
Опісля засідання заслужений лікар України Руслана Дибель, котра уже три роки очолює санаторій “Лісова пісня”, провела екскурсію для голів територіальних громад територією лікувально-профіліктичного закладу. 
 
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: