У кожного з нас є своя сторона світу

Чотири сторони світу – північ, південь, схід та захід – є не тільки географічними координатами, а відіграють значну роль у моральній культурі людей. Ще стародавні шумери будували своє світосприйняття і відповідно формували культуру на своєрідному розумінні сторін світу. Так північ асоціювалася з таємними знаннями, з відкриттями, навіть з містикою. Схід завжди мав божественний початок. Майже всі стародавні народи, а згодом християни, мусульмани, буддисти та індуси здійснювали і здійснюють молитовні ритуали, повернувшись обличчям на схід. Південь – це подорожі, торгівельні шляхи, а також таїна океану. Захід несе в собі елемент негативу, напевно, це пов’язано із заходом сонця, яке символізує закінчення. Ось чому в більшості випадків люди уникали мати справу із західною стороною.
Це в загальному плані, та, виявляється, у кожної людини є своя сторона світу, і це абсолютно не залежить від часу та місця народження. Тут відіграють роль інші чинники, котрі поки що залишаються таємницею для вчених. Ми всі також поділяємося на «північних», «південних», «східних» та «західних». Люди північного складу є фізично витривалими, духовно стійкими, люблять усамітнення, цінують домашнє вогнище, традиції і звичаї, надзвичайно поважають минуле, є творчими натурами. Негативна риса «сіверян» – це принцип «Моя хата скраю». Найбільше вони люблять зиму. «Східняки» дуже схожі з «сіверянами», але це неперевершені романтики, які іноді аж п’яніють від своїх мрій та намірів. Серед них трапляються релігійні фанатики, але в основному це відкриті та довірливі люди. Найкраще почувають себе на лоні природи, а тому з усіх пір року перевагу надають весні. «Південні» люди обожнюють мандрувати. Їх ваблять екзотичні країни. «Південці» мають схильність до торговельних справ, є серед них і любителі афер. Дуже хорошою рисою «південців» є гостинність, вміння смачно готувати, і самі вони славляться як гурмани. Однак їм властива образливість, запальність і мстивість. Звичайно, що понад усе вони люблять літо. «Західні» люди відзначаються великим практицизмом, працелюбством. Це вроджені господарі та економісти. Проте вони надто прискіпливі до інших, люблять надмірно критикувати, бувають цинічними, нетактовними, часто втручаються у справи, які їх не стосуються. В той же час «західники» – борці за правду та справедливість, але часто дозволяють собі зарозумілість і непримиренність до думки інших. Улюблена пора року – осінь.
Визначити, до якої сторони світу ви належите, дуже легко. Перевірте, у якій стороні світу у власній домівці ви ставите улюблене крісло, де ви себе найкомфортніше почуваєте, в яку сторону мимоволі повертаєте зір. А далі перевірте, чи властиві вам перераховані вище риси. Певна річ, що всі ці риси є узагальненими, а кожному з нас властива наша індивідуальна природа. Не слід забувати, що є ще північний і південний захід та схід і комусь до вподоби й ці напівсторони світу, а тому таким людям притаманні риси як однієї, так і іншої сторони. Та найголовніше – пам’ятати, що кожен із нас є прекрасним, самобутнім і неповторним витвором природи, а все решта – наше оригінальне доповнення.
Підготувала Ч

Розділ новин: 

Коментарі