У гімназії ім. О.Цинкаловського відтепер функціонує «Медіаплатформа»

Дванадцятого березня у гімназії ім. О.Цинкаловського відбулося відкриття клубу журналістики «Медіаплатформа». До його складу увійшло 13 учнів 8-их, 9-их та 10-их класів: Катерина Шадура, Ірина Марчук, Юлія Осіпович, Анастасія Перекальська, Анастасія Головач, Людмила Серьогіна, Юлія Корольчук, Едуард Митошоп, Захар Загола, Назар Загола, Яна Мохончук, Владислав Іщук та Аліна Назарук, а також 10 вчителів та 10 членів громади. Чудову можливість створювати власний медіаконтент гімназія отримала у вересні 2015-го року завдяки гранту волонтера Корпусу Миру США в Україні Джейка МакГрю, який працює у цьому навчальному закладі. Грант Джейк отримав від програми Підтримки малих проектів, фінансування якої здійснюється за рахунок коштів, виділених Агенцією США з міжнародного розвитку.
На відкриття клубу прибули представники влади міста та менеджер Корпусу Миру Тетяна Поліщук. Гості ознайомилися зі здобутками клубу, а це вже 6 відеороликів, а також виявилися щедрими на запитання до молодих журналістів. Учасники клубу розповіли, що займатимуться створенням відео, які були б близькими жителям Володимира-Волинського, і не тільки. Наприклад, наразі «Медіаплатформа» випустила ролики на тему екології, про роль англійської мови у майбутньому та інші. Школярі зізналися, що поки сконцентровані на діяльності всередині гімназії, але ідея долучати до проекту інші навчальні заклади міста видалася молодим журналістам захопливою.
Учасники «Медіаплатформи» розповідають, що за півроку пройшли 8 тренінгів, створили власний веб-сайт і зняли 6 відеороликів. Під час тренінгів вони навчилися правильно вибудовувати кадр на фотоапараті та відеокамері, складати режисерський та операторський сценарії, редагувати текст, працювати у відеоредакторі, брати інтерв’ю та визначати актуальні проблеми. Школярі також подякували за підтримку вчителям і директорові Олександру Романюкові.
Власне створенням відео у команді займаються двоє братів – Назар і Захар Заголи. Розповідають, що досвід роботи у відеоредакторі мали й раніше. «Спочатку це було відео-хобі до дня народження батьків, класного вчителя, потім до 8 Березня, на підтримку української армії», - кажуть хлопці. А Назар додає, що одне з відео у майбутньому хотів би зняти про Надію Савченко.
Учасниця клубу журналістики Яна Мохончук розповіла, що з його появою отримала можливість висвітлювати свої думки та ідеї і представляти їх на загальний огляд. «Для мене великим відкриттям стало те, що насправді ділитися думками з іншими людьми – дуже просто і є чимало людей, які поділяють твою думку», - сказала Яна.
Наприкінці зустрічі американець Джейк МакГрю й українці Едуард Митошоп, Володимир Татунчак і Людмила Козак потішили публіку двома музичним виступами. Виявляється, Джейк грає на саксофоні, а в гімназії ім.О.Цинкаловського виступає у складі інструментального гурту «Експромт».
Аліна Зай,

Розділ новин: 

Коментарі