у Чесному Хресті вирішили відремонтувати старий занедбаний клуб

Село Чесний Хрест має глибоку і цікаву історію, але нині - це одне з найменших сіл в районі. Проте саме це село стало осередком громадської організації «Нова ідея», якою керує місцевий уродженець Ярослав Кондисюк. Про добрі справи цієї молодіжної організації, особливо про розвиток спорту, не раз згадувалось на сторінках нашого видання. У своєму рідному селі молоді люди створили дитячий майданчик з альтанкою, з гойдалками, футбольним полем. На цьому майданчику не раз у вихідні дні збираються і дорослі, аби погомоніти про останні новини.
- Ми збагнули, - каже Ярослав Кондисюк, - що кожен з нас повинен зробити для рідного села все, що зможе. Ніхто не створить кращого майбутнього для нас, крім нас самих. Головна амбітна мета, яку ставить перед собою «Нова ідея» - це створення Центру розвитку громади. Чесний Хрест не відноситься до безперспективних сіл. Тут проживають молоді сім’ї, є багато дітей. Нас непокоїть те, що люди в нашому селі не мають бібліотеки з читальним залом, немає місця для проведення зборів, святкування релігійних, світських та сімейних свят. Відсутня база для занять спортом в холодну пору року. Обмежений доступ в Інтернет. Але у селі є досить значимий ресурс – це будівля колишнього клубу. Нині вона занедбана, і я скажу без перебільшення, що знаходиться в жахливому стані.
Будівля колишнього клубу – майже в центрі села. А проти неї – дитячий майданчик. Будувався клуб ще в далекі 50-ті роки минулого століття і пережив чимало у своїй історії: служив магазином, бібліотекою, власне клубом. Відбувалися тут скромні концерти, проводи до війська призовників, а в 90-тих роках навіть дзвеніла дискотека. Внаслідок скорочення штату сільських культпрацівників клуб та бібліотеку в Чесному Хресті ліквідували, а будівлю прирекли на забуття. І ось молодь села вирішила повернути колишньому клубу повноцінне життя, зробити його знову центром життя громади. Але самій молоді це не під силу.
Зовні будівля , попри велику діру в дахові, має ще більш–менш пристойний вигляд. А ось в середині - видовище жалюгідне. Вікна виходять на захід, а тому в приміщенні постійно царює напівтемрява. Почорнілі стіни давно не бачили пензля та білил. В центрі - тенісний стіл, за яким вечорами проводять дозвілля сільські юнаки, та перебувати в приміщенні вкрай небезпечно, оскільки стеля, яка загрозливо провисає над головою, може впасти у будь-яку хвилину.
- Звісно, жителі села не мають коштів, аби самостійно провести ремонт будівлі, - продовжує Ярослав Кондисюк, - та й ремонт має відбуватися відповідно до державних будівельних норм. А роботи багато: повне перекриття даху, укріплення фундаменту, влаштування стяжки, ремонт підлоги, заміна вікон та дверей, штукатурення стін, встановлення системи опалення клубу. Необхідні спонсори, які нам допоможуть.
З приводу цього 20 липня біля клубу зібралися на збори мешканці села, аби прийняти звернення до голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Присутня на зборах керівник представництва Фонду у Володимирі-Волинському Вікторія Кашуба повідомила, що на капітальний ремонт будівлі колишнього клубу Фонд у співфінансуванні з Зимнівською сільською радою дає гранд на суму 70 тисяч гривень.
Як зазначив Зимнівський сільський голова В’ячеслав Католик, реставрація будівлі обійдеться значно дорожче, якщо користуватися послугами найманих ремонтних бригад, а тому мешканцям села пропонується робити ремонт власними силами. Цю пропозицію селяни підтримали одностайно. Крім того, жителі прийняли рішення, що зберуть кошти із цілої громади. Отож, є надія на те, що в Чесному Хресті незабаром знову запрацює осередок культури, відпочинку і щирого спілкування.
Антоніна Булавіна с. Чесний Хрест Володимир-Волинський р-н

Розділ новин: 

Коментарі