«Тільки уявіть собі, на 385 бійців – лише п’ять бронежилетів»

Підкреслив в.о. командира батальйону територіальної оборони Сергій Козак.
Органи місцевого самоврядування та виконавчої влади виділяють кошти для фінансової підтримки армії. Майже на усіх сесіях рад депутати вирішують проблеми з фінансуванням військових. Проте через затримки казначейства та тендерні процедури солдати не можуть отримати допомоги, засоби індивідуального захисту та амуніцію. Переважно військових підтримують волонтери та громадськість. Винятком не стала і в/ч А2331, розташована у Володимирі. Також тут дислокується І-ий батальйон територіальної громади. Як відомо, на Волинський ОВК було перераховано 800 тисяч, в/ч А1141 (м.Луцьк) – 300 тисяч, а в/ч А2331 – понад мільйон гривень. Проте ці кошти вчасно не були освоєні через казначейські затримки, повідомляє «Слово Волині».
За словами в.о. командира в/ч А2331 Андрія Якимкова, благодійних внесків частина отримала понад 338тис.грн. 75 тисяч надало оперативне командування. А вся бойова техніка, яка була в частині, виїхала на схід. Зокрема нині у військовій частині дислокуються близько 40 солдатів.
«Ми використали 53 тисячі на фарбу, 36 тисяч на технічні матеріали, 97 тисяч на бронежилети. З цих коштів залишилося 77 тисяч гривень», - повідомив Якимков. Окрім цього, на в/ч надійшли кошти з резервного фонду України, з витрат яких залишилося близько 1,5млн.грн.
«Плануємо використати гроші на каски та бронежилети, прилади нічного бачення та біноклі», - розповів Андрій Якимков.
Він проінформував про проблему, яка є у військовослужбовців. Зокрема, багато хто йде у відпустку. Потім лягають у госпіталь, тобто свідомо «косять» від проходження служби. «А лікарі дають їм ще відпустку для проходження реабілітації. У більшості випадків псевдозахворювання військові вигадують свідомо. А хто залишиться в частині? Тому й офіцери уважно «дивляться» на солдатів», - пояснив Андрій Якимков.
У свою чергу, в.о. командира І-ого батальйону територіальної оборони Сергій Козак розповів, що склад батальйону налічує 385 військовослужбовців. «Близько 70% з них прийшли добровільно. Нині батальйон продовжує проводити заходи злагодження», - каже Козак. За його словами, люди готові виконувати будь-які завдання, але за умови отримання засобів індивідуального захисту.«Якщо в нашій українській армії вдесятеро зменшити кількість генералів, то і фінансування знайшлося б. Тільки уявіть собі, на 385 бійців – лише п’ять бронежилетів», - підкреслив Сергій Козак. В.о. командира батальйону проінформував, що солдати отримують зарплатню, як контрактники. До слова, батальйон територіальної громади формувався для захисту стратегічних об’єктів Волині. У разі передислокації бійців на схід, вони нестимуть службу на блокпостах.
Міський голова Володимира-Волинського Петро Саганюк наголосив, що бійцям 51-ої ОМБ потрібно ще дві тисячі бронежилетів. «Якщо почитати пресу, то так виходить, що бронежилетів і захисних касок завезли на дві бригади. А де ж вони? Влада робить, а нічого не видно. Потрібно вирішити питання з казначейством. А від наших волинських нардепів потрібно вимагати, аби ті звернулися до Кабміну щодо відміни тендерних процедур на придбання бронежилетів», - підкреслив Саганюк.
Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові Волинської облради вирішила, що проведені заходи з використання коштів обласного бюджету, виділених для реалізації завдань Програми матеріально-технічного забезпечення в/ч А2331, А1141 та заходів розгортання у краї І-ого батальйону територіальної оборони, вважати незадовільними. Прийнято рішення звернутися до голови Волинської ОДА, аби віднайти механізм використання коштів.
На полігоні поблизу Володимира щодня перебуває 200 військових. Тут випробували на міцність бронежилети. Зокрема, директор ВКФ «Домінанта» Леонід Джулинський привіз сім засобів захисту. На відстані 50м з калібру 7,62 пластина витримала кулю. «Ціна одного бронежилета – 3,5тис.грн. Це – натовська сталь», - наголосив Джулинський.
Представники волинської влади пообіцяли вирішити питання з казначейством та знайти правильний механізм використання коштів у найближчий час.
Підготувала Міла Сергєєва, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі