Така далека і бажана Америка устами вчителя-волонтера

Із молодою американкою Анною Екерт-Кремер з невеликого міста Дей Бемс (штат Каліфорнія) ми познайомилися під час візиту до НВК «Школа №1- колегіум». Дівчина у складі групи тренерів і волонтерів з організації «Корпус Миру» приїхала в Україну у рамках проекту «Викладання англійської як іноземної мови» і тепер допомагає нововолинським колегам та школярам краще зрозуміти особливості англійської та іспанської мов.
Одним із важливих аспектів цього проекту, за словами Анни, є робота американських добровольців у навчальних закладах України. Перевага при розподілі волонтерів зазвичай надається загальноосвітнім школам і вузам у малих містах та населених пунктах.
-Уряд США зацікавлений у тому, щоб надати можливість українським вчителям із периферії ефективніше навчати навичок спілкування, розширити дітям вікно в американське суспільство, історію й культуру, заохотити їх до аналітичного мислення, терпимості до соціальних життєвих відмінностей і порозуміння між ними та їхніми педагогами. В кінцевому результаті ці діти і наступне покоління українців насолоджуватимуться плодами цієї праці. До того ж можливість спілкуватися англійською може надати українцям доступ до інформації, яка сприяє позитивним змінам та ефективному діалогу з представниками зарубіжних країн, - пояснює моя співрозмовниця.
Сама Анна, закінчивши приватний Бенінгтонський коледж вільних мистецтв, має ступінь бакалавра зі спеціальності англійська література та іспанська мова. Після закінчення коледжу деякий час працювала репетитором, навчаючи дітей іспанської мови. Дізнавшись про те, що у жовтні минулого року група її земляків їде в Україну, дівчина звернулася до організаторів проекту і попросила, щоб у цю групу включили і її.
-Я дуже люблю подорожувати, перемагати труднощі, які виникають, коли починаєш вивчати незнайомі країни, мову і культуру. І я отримую радість та задоволення від можливості повністю зануритися в атмосферу невідомої країни, вивчати її звичаї, національні особливості і неповторний колорит. Про Україну я багато чула і читала, тому дуже зраділа, дізнавшись, що матиму змогу ближче познайомитися з вашими прекрасними традиціями і чудовими людьми. Перш ніж поїхати сюди, ми кілька місяців вивчали вашу мову, національні звичаї, культуру. Це обов’язкова умова для кожного волонтера, як і те, що працювати тут ми маємо 2 роки. У нашій групі 56 добровольців. Працюють вони у західних, центральних і північних регіонах, а наш координаційний центр знаходиться в Чернігові. До приїзду у ваше місто я теж проходила там адаптацію та навчання. Усі ми перебуваємо на повному утриманні «Корпусу Миру». Школа, яка запрошує волонтера, лише надає йому постійну роботу зі складанням робочого плану і забезпечує необхідним приладдям та матеріалами. Однією з вимог є також безпечне проживання волонтера у перші півроку в українській сім’ї. Причому, в таких же умовах, як і самі господарі. Щоденне невимушене спілкування допомагає нам краще адаптуватися до місцевих умов та звичаїв, швидше вивчити мову. І мені приємно, що українська культура дуже багата, різнобічна та схожа в деяких аспектах з американською, - розповідає Анна.
сторінки, де треба викласти свої думки щодо певної проблеми. Оцінюється цей твір не за граматикою (це перевіряють іншими тестами), а за вмінням висловити свою думку, зробити узагальнення, викласти власну позицію щодо тих чи інших подій. Тобто, оцінюється здатність учнів до критичного мислення, до вироблення власної думки і вміння дискутувати. В університетах і коледжах на бакалавраті навчання триває чотири роки, і ця підготовка сприймається як повноцінна вища освіта, яка у США платна. Але при вступі до університету абітурієнт подає паралельно дві анкети. Одна – щодо можливості навчатися, а друга – на задоволення фінансових потреб для навчання. Вони обробляються паралельно. За фінансовим запитом здібний і талановитий студент може отримати стипендію з різних джерел і фондів та покрити частину витрат на навчання, але не більше 75 відсотків його вартості. Решту 25 відсотків він може покрити, взявши кредит у банку, який починає виплачувати через один-два роки після закінчення вузу. Вартість навчання залежить від рейтингу університету. У Гарварді, наприклад, це 50-60 тисяч доларів на рік, в інших провідних університетах – 40-50 тисяч. А наприклад, житель штату Меріленд, який є платником податків цього штату, платить лише 5 тисяч доларів на рік. Та провівши кілька місяців в українській школі, хочу відзначити, що освіта тут багато в чому наближена до американської. І мені дуже подобаються ваші розумні та допитливі діти, які нічим не поступаються своїм американським ровесникам, - посміхається Анна.
ДОВІДКА: «Корпус Миру»(КМ) – американська урядова організація, яка сприяє зміцненню миру і дружби між людьми різних національностей та культур. Початок її діяльності датується 1961 роком. Добровольці «Корпусу Миру» працюють у 77 країнах світу. Партнерські зв’язки з українським урядом, приватними організаціями і бізнесовими структурами КМ почав налагоджувати ще у травні 1992 року, завдяки домовленості між екс-президентами Леонідом Кравчуком та Джорджем Бушем-старшим. За 20 років діяльності в нашій країні тут побували понад 2000 американських волонтерів, ділячись своїм професійним досвідом і допомагаючи українцям долати всі складнощі перехідного періоду.
Валентина Савчук, м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі