Ситуацію в Устилузі врегулювали з допомогою обласної адміністрації

У структурі Устилузької ОТГ пропонується створення підрозділу муніципальної поліції, однією з функцій якого буде контроль за дотриманням громадського порядку та пропускного режиму у митно-сервісній зоні.
25 листопада у сервісній зоні у передмісті Устилуга перестали працювати правоохоронці. Авто знову дощенту заполонили невелике містечко. Голова Володимир-Волинської РДА Наталія Василець звернулася до голови ОДА Володимира Гунчика з проханням допомогти вирішити ситуацію.
За повідомленням відділу інформаційної політики облдержадміністрації, 26 листопада в екстреному режимі Володимир Гунчик скликав нараду, де ретельно вивчалося болюче питання. Окрім Наталії Василець, голови Володимир-Волинської райради Романа Гука та голови Устилузької міської ради Віктора Поліщука, участь у нараді взяли заступник начальника Волинської митниці Василь Герман, начальник управління ДСНС України у Волинській області Володимир Грушовінчук, начальник головного управління нацполіції Волині Петро Шпига, начальник штабу Львівського прикордонного загону Олександр Чорний, перший заступник голови ОДА Олександр Степанцов та керівник патронатної служби голови ОДА Борис Кондратюк.
Як було зазначено,  25 листопада пост поліції зняли через чималу кількість нарікань на роботу правоохоронців. Мовляв, останні, зловживаючи службовим становищем, здійснювали пропуск автомобілів, що прямували до пункту пропуску, поза чергою. Як повідомило керівництво поліції, враховуючи, що підтримки громадськості не було й до повноважень поліції контроль на території митно-сервісної зони не входить, вирішили зняти пост. Як наслідок, черга авто перемістилася у місто. В Устилузі виникли перші конфлікти між водіями, власниками транспортних засобів та місцевими жителями. Зрозуміло, що не поліпшилася й екологічна ситуація, викидів у атмосферу збільшилося і додаткових вбиралень не було встановлено.
Детально про ситуацію під час наради розповів Віктор Поліщук. Він наголошував, що мешканці відчули серйозні незручності й вимагають врегулювання ситуації. Окрім того, це ще й питання громадської безпеки.
Обговоривши всі нюанси, учасники наради дійшли висновку: загроза – не надумана, а цілком реальна. А тому Володимир Гунчик, аби не допустити зростання рівня напруженості, запропонував оперативно – до кінця дня – створити групи громадського контролю, що діятимуть на території прикордонного міста. До складу таких груп можуть входити представники органів місцевого самоврядування, районної влади, депутати та громадські активісти. Вони мають провести активну роз’яснювальну роботу з водіями та власниками авто, аби ті повернулися на територію митно-сервісної зони й залишили місто. Необхідно залучити і правоохоронців. Вони спільно з представниками ДСНС, виконуючи доручення голови ОДА, долучаться до груп громадського порядку, аби в Устилузі забезпечити дотримання Правил дорожнього руху та громадського порядку в цілому.
Голова ОДА запропонував завершити роботу щодо формування згаданих груп вже до кінця суботи, 26 листопада. За неділю ж розпорядився навести порядок у місті та перемістити чергу авто до митно-сервісної зони. А з понеділка контроль за пропуском транспортних засобів, що прямують до Польщі, забезпечувати винятково у межах митно-сервісної зони, а митникам і прикордонникам – у  пункті пропуску та митного переходу.
Окрім цього, Володимир Гунчик запропонував терміново сформувати у структурі Устилузької ОТГ підрозділ муніципальної поліції, однією з функцій якого й буде контроль за дотриманням громадського порядку спільно із силовиками та дотриманням пропускного режиму у митно-сервісній зоні. А місцева влада має якомога швидше підготувати проект рішення сесії з цього приводу, а також структуру та штатний розпис. До співфінансування голова ОДА запропонував залучити й кошти з бюджетів тих районів і міст, мешканці яких особливо масово перетинають кордон через ПП «Устилуг».
Після цього відбулися збори громади м.Устилуг, на яких були створені групи громадського контролю та погоджено взаємодію з органами  нацполіції. Ці заходи дали результат. Спільними силами групи громадського контролю, до якої увійшли представники органів місцевого самоврядування, районної влади, депутати та громадські активісти, черга із міста поступово стала пересуватися у сервісну зону, де був встановлений спільний наряд для контролю черги.
Станом на вівторок, 29 листопада, ситуація у місті залишається стабільною. Міський голова Віктор Поліщук повідомив, що черга у сервісній зоні утримується під контролем громади.
Міла Сергєєва, м. Устилуг

Розділ новин: 

Коментарі