Свободівці відновлюють місце заснування УПА – урочище Вовчак

Відновлення урочища Вовчак – місця заснування УПА – розпочали на Турійщині.
Наразі тривають заходи з відродження місця бойової слави УПА і перетворення його на базу патріотичного виховання та вишколу.Передбачається збудувати фортифікаційні споруди, реконструювати табір з акцентом на відтворення історичної обстановки часів національно-визвольної боротьби середини ХХ століття.
Урочище Вовчак у Турійському районі – місце постійної дислокації одного з перших підрозділів УПА. Це базування називалося «Січ». Його штаб був розташований у селі Вовчаку. Поруч — вишкільні, санітарні й господарські осередки північної військової округи «Турів». Весною 1943 року тут дислокувалося п’ять сотень повстанців. «Січ» підпорядковувалася головному командиру УПА-Північ — Климу Савуру (Дмитрові Клячківському).
До слова, єдиний живий учасник бою в урочищі Вовчак – дев’яностооднорічний повстанець з Володимира-Волинського Петро Мартинюк, ветеран УПА на псевдо «Дуб». Він та його дружина Ольга, зв’язкова УПА на псевдо «Ліщина», досі несуть у серці непохитну віру в Україну.
У відновлювальних роботах в урочищі беруть участь активісти Волинської обласної організації ВО «Свобода» спільно з ГО «Волинський край», а також депутати різних рад.
«Наша мета – створити повноцінну базу з військового вишколу, яка існувала тут в часи національно-визвольних змагань. Зараз почалися роботи з облаштування фортифікаційних споруд і траншей. Облаштовують бліндажі, місця для ночівлі, смугу перешкод для тренувань, територію спортивного вишколу. Також в урочищі, за сприяння Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, викопано пожежну водойму площею 50 на 50 метрів і будується лісова дорога. Крім того, буде діяти пункт пропуску на базу і територія контролюватиметься. Наше завдання – зробити цю базу придатною для тренувань на 100% у різні пори року. Військовий вишкіл будуть проводити офіцери, які брали участь в російсько-українській війні», - розповів заступник голови Волинської обласної організації Сергій Коба.
Ярослава Вознюк, Турійський район

Розділ новин: 

Коментарі