Світлана Ярова 40 років працює в одному колективі

Іноді здається, що цікавіше жити, коли життя кидає в різні сторони, коли бачиш різні місця, зустрічаєш різних людей. Та все ж, як кажуть в народі, на місці і камінь обростає, і саме в одному колективі приходить справжня мудрість і великий досвід.
Вже 40 років трудиться в колективі Володимир-Волинського комбінату хлібопродуктів Світлана Григорівна Ярова, з 1989 року очолює лабораторію підприємства.
Народилася Світлана Панасюк(дівоче прізвище) 25 грудня 1947 року в місті Летичів Хмельницької області. У 1949 року батька, кадрового військового, перевели до Володимира – Волинського, Таким чином, для його донечки місто над Лугою стало рідним назавжди. Тут Світлана закінчила 11 класів школи №5, в 1965 році вступила на факультет агрономії Львівського сільськогосподарського інституту. Після закінчення вузу в 1970 році отримала направлення в насіннєву інспекцію міста Горохова, але місце виявилось зайнятим, і Світлана, отримавши відкріплення, повернулася до Володимира. Так і розпочалася її трудова біографія на КХП, куди вона влаштувалася агрономом-насіннєводом. Потім стала інженером-технологом, а в 1989 році очолила лабораторію. В 1992 році жінка вийшла на заслужений відпочинок, а в 2011-му їй знову запропонували стати начальником ВТЛ.
Звідки б, здавалося, у жінки, яка виросла в місті, така любов до сільського господарства? Та у Світлани Григорівни просте пояснення.
- У моїх батьків, як майже у всіх українців, селянські гени. Я люблю свою роботу, бо з нею пов’язана найбільша цінність нашого народу – земля і хліб. Наша лабораторія забезпечена сучасними приладами, які дають можливість проводити аналізи за новітніми технологіями. ВТК хлібокомбінату за останні роки в порівнянні з лабораторіями аналогічних українських підприємств не мала жодної похибки. А це дуже важливо, адже підприємство не тільки забезпечує зерном комори держави, але й постачає його в різні країни світу.
Та все ж за плечима у Світлани Ярової вже довга життєва дорога. Їй довелося розпочинати трудову діяльність при радянській владі. Чи все, на думку ветерана праці, було так погано, чи залишилися в душі світлі моменти?
- Я ставлюсь до всього об’єктивно і закривати очі на позитивні моменти не хочу, - каже Світлана Григорівна. – По-перше, були інші принципи керівництва. На керівників було покладено більше відповідальності. Моя трудова молодість пройшла серед керівників, яких я можу назвати людьми з великої букви. Хочу, до речі, сказати, що і нинішній керівник комбінату Володимир Тишкун є мудрим, принциповим і шляхетним керівником. Другий позитивний момент, який існував в часи моєї молодості, - це безкоштовна освіта. Дипломів ніхто не купляв, а тому і спеціалісти були кращими. Великі перспективи відкривалися перед молоддю. Були нормальні зарплати, забезпечення житлом. Сьогодні я б охоче уступила місце молодому спеціалісту, але підприємство не в змозі забезпечити його квартирою.
У Світлани Григорівни хороша сім’я. Чоловік – Микола Володимирович – також закінчив інститут в Дублянах, за фахом інженер-механік. Подружжя виростило сина і доньку. До Володимира-Волинського, в який колись її, маленьку подолянку, привела доля, у Світлани Григорівни особлива любов.
- Ви не повірите, але у долі моєї родини з Володимиром-Волинським пов’язана якась містична закономірність. Я народилася на Південному Бузі, а жити довелося біля Західного. У чоловіка батько зник безвісти, а останній лист від нього свекруха отримала з Володимира-Волинського. Отже, він зник десь тут, можливо, вічним сном спочиває саме у цій землі. Так що доля нас з чоловіком недаремно привела в це місто. Вона наче попереджала, що тут ми не чужі. І я щаслива, що живу у цьому прекрасному місті, працюю в чудовому колективі, що я приношу користь своєму народу. Я завжди рада, коли до мене як до людини з досвідом звертаються за порадою. Це найкраща нагорода - довіра людей.
Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі