Суд над бійцями 51-ї бригади: у справі ще один прокурор і копії документів замість оригіналів

Чергове судове засідання у справі 22-х бійців 51-ої бригади, яким інкримінують відмову від виконання обов’язків військової служби в бойовій обстановці за попередньою змовою групи осіб, відбулося у вівторок у Володимирі-Волинському.
Підтримати хлопців під стіни суду щоразу приходить все менша кількість людей, але серед них є кілька незмінних активістів, які ходять на усі суди. У суд з поважних причин не прибуло троє адвокатів. Суддя, з’ясувавши, що обвинувачені будуть забезпечені захистом, продовжив розгляд справи без них.
Також у справі мав намір брати участь ще один військовий прокурор – Костянтин Ігнатов. Його появу у справі адвокати заперечили, оскільки він не надав оригіналів документів, які підтверджують його повноваження. Хлопці теж заперечили його долучення до справи, тож суддя підтримав і їх, і адвокатів. Таким чином справу у суді з боку військової прокуратури представляв лише прокурор Владислав Зубков.
Далі розпочалося дослідження документів третього тому, і почали випливати цікаві факти. З’ясувалося, що ряд документів не є оригіналами, а копіями. Тому суд їх до справи не долучив і зобов’язав прокуратуру надати оригінали. Адвокати у свою чергу зазначили, що прокуратура у судовому процесі проводить досудове розслідування та умисне затягує розгляд справи. Зрозумівши, що адвокати не дадуть долучити до справи копії документів, прокурор почав надавати на розгляд суду документи з 6-го тому. Тож протягом дня у суді розглядали докази по п’яти бійцях: те, як їх призвали, характеристики на кожного та медичні довідки і висновки ВЛК.
Найцікавіші моменти виявилися при зачитуванні характеристик. Так, попри заперечення адвокатів та підсудних, суддя долучив до справи характеристику на усіх п’ятьох бійців, яку написав офіцер із запорізького гарнізону, а не безпосередній командир. Підсудний Головін розповів, що всі характеристики на бійців написав майор Скляров, тому вони всі є однотипними. В усіх написано, що хлопці самовільно залишали військову частину у Запоріжжі, в якій перебували після російського полону. Усі 22 бійці цей факт заперечують і кажуть: єдиний момент, коли вони виходили з частини, – це у магазин по продукти.
Слухаючи ці однотипні характеристики, один із адвокатів вніс клопотання, аби проти майора Склярова порушили кримінальну справу за підробку службових документів.
Ще одну неточність у документах виявив боєць Головін, а саме те, що його призвали 11 квітня 2014 року, а не 8-го, як написано у довідці з військкомату, та попросив з’ясувати, чому в суді випливають такі підроблені документи.
Наступне судове засідання у цій справі відбудеться 8 грудня об 11 годині.
Ярослава Вознюк, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі