Стихійний смітник біля Устилуга знаходиться на … приватній території

Жінка, яка зателефонувала до редакції «Міста вечірнього», стурбовано розповідала про величезний смітник, котрий знаходиться в зоні міста Устилуг в районі колишнього цегельного заводу. Мешканка Устилуга запевняла, що смітник забруднює навколишнє середовище, а міська влада абсолютно байдуже до цього ставиться. На жаль, читачка не назвала себе і, здавалося б, редакція має повне право не відповідати на анонімні дзвінки. Однак не можна не погодитися з багатьма читачами в тому, що суспільство створило такі умови, коли люди уникають надмірної відвертості.
Кореспондент, завітавши до Устилуга, перш за все вияснила, чи дійсно сигнал читача відповідає дійсності. Вдалося поспілкуватися з деякими місцевими жителями, які, до речі, не дуже охоче розмовляли та й то при умові, що обійдеться без їхніх прізвищ та фото. Як не дивно, майже всі, з ким спілкувались, не заперечували факту існування смітника і навіть обурювалися з приводу сигналу, який поступив у редакцію. «Ну, є смітник і що? Він майже за зоною міста і нікому не зважає», « Я сама туди вивожу сміття. А куди його дівати?», «Якщо комусь не подобається, хай вивозить сміття в інше місце», - звучали такі висловлювання. Один із устилужців зауважив: « Це проблема міської ради. До них і зверніться».
Що ж, порада слушна, хоч і сама планувала зустріч з очільниками міста. Того дня міський голова і його заступник були у відрядженні. Та завдяки Аліні Куницькій, керуючій справами міськвиконкому, ситуацію в телефонному режимі прояснив Іван Гукало, начальник Устилузького житлово-комунального господарства. Іван Михайлович пояснив, що в Устилузі створено муніципальну службу, яка слідкує за благоустроєм і порядком. Згідно укладеній домовленості між міською радою і житлово-комунальним господарством у місті кожної 2-ої середи місяця збирається сміття, яке вивозиться на Володимир-Волинський полігон. Смітник, про який йде мова, є стихійним. Вивіз сміття проводиться неконтрольовано, а ситуація ускладнена тим, що територія, де виник смітник, є приватною. 7 гектарів землі, включаючи територію колишнього цегельного заводу, належить ТзОВ « Українські інноваційні системи», зареєстрованому в Києві. Міська рада, таким чином, не має юридичного права робити приписи і примінити штрафні санкції, оскільки йдеться про приватну територію. Міська влада може звернутися з офіційним листом до приватного власника, якщо отримає відповідне звернення від громадян міста.
Смітник знаходиться на околиці Устилуга в сторону села Хотячів і дійсно займає значну територію. Однак надто страхітливого враження він не справляє, оскільки звалища заросли густими травами і швидше нагадують запущене, забуте кладовище. Проте поблизу смітника є оброблені і засаджені земельні ділянки, а тому, напевно, постійне сміття, яке вітер заносить на городи, завдає клопоту господарям, серед яких, швидше всього, і автор сигналу.
Як показує гірка практика, смітники сьогодні – проблема майже кожного населеного пункту на Україні. Питання в тому, що одним людям вони заважають, а інші ставляться до них байдуже. А населення міста чи села – це єдина родина, і думка з цього приводу має бути єдиною. Варто написати звернення до міської ради щодо ліквідації стихійного сміттєзвалища, і міськвиконком прийме відповідні міри.
На завершення кореспондент висловлює щиру вдячність керуючій справами виконкому Устилузької міської ради Аліні Куницькій і працівнику муніципальної служби Олександру Черемісову за оперативно надану інформацію і організацію транспорту для огляду сміттєзвалища.
Антоніна Булавіна м. Устилуг, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі