STEMisFEM провів навчальний модуль, присвячений інформаційним технологіям

STEMisFEM провів навчальний модуль, присвячений інформаційним технологіям
STEMisFEM провів навчальний модуль, присвячений інформаційним технологіям

Благодійний освітній проєктSTEMisFEM познайомив українських школярок зі світом ІТ та цифрової освіти в рамках безкоштовного навчального модуля «IT: eLearning».
Протягом двох днів слухачки дізнавалися, які виклики стоять сьогодні перед цими галузями, які напрямки розвитку вважаються найперспективнішими, які професії мають найбільший попит, та як створювати власні освітні онлайн-проєкти тощо.
Партнером модулю стала міжнародна освітня онлайн-платформа Preply.FrontEndLeadрозробницякомпанії Олександра Жардецька зауважила дівчатам, що безпосередньо кодинг та інші hardskills–це далеко не 100% роботи інженерів. Кожному необхідно також навчитися більш загальних навичок. 
«Не фокусуйтеся лише на технічних навичках. Важливо розвивати такі softskills,як креативність, вміння працювати в команді, та вміння брати на себе відповідальність тощо. Також не бійтеся визнавати, що ви чогось не знаєте. Завжди звертайтеся по допомогу. Дуже часто це єдиний спосіб чогось навчитися чи розв’язати проблему. Окрім того, постійно вдосконалюйтеся та навчайтеся, аби залишатися в тренді. І вчіть англійську. Адже навіщо себе лімітувати, якщо ми можемо працювати у будь-якій компанії світу?», – порадилаОлександра.
У мотиваційному блоці модуля успішні жінки з різних сфер надихали дівчат, які хочуть працювати у сфері ІТ, вірити в себе та не полишати своїх мрій попри численні стереотипи про «нежіночність» цієї галузі. Почесна консул Федеративної Республіки НімеччинаТетяна Гавриш розповіла слухачкам, що саме навичка абстрагуватися від упереджень допомогла їй досягти успіху.
«Я зростала у філософії «світ – чоловічий». Так мені всі казали. Але людина може все. Головна якість будь-якої людини – це сила волі. Це знання дає відчуття відсутності обмежень. Мені це дуже сильно допомогло у «чоловічому» світі – не зважати на стереотипи», – поділилася пані консул.
Модуль закінчився технічним конкурсом. Дівчата змагалися у тому, хто створить найкращий прототип освітнього цифрового продукту –вебсайтуабо додатку. Переможницею стала Ковган Дар'я із Запоріжжя. За перше місце дівчина отримала у подарунок планшет Apple iPad128Gb, 200$ депозиту на навчання на платформі Preplyта особисту зустріч зі співзасновниками компаніїу київському офісі.
«Щороку українськийІТ сектор зростає на 20-30%.Це зумовлює збільшення попиту на фахівців. Хоча їхня кількість подвоїлася за останні 4 роки, цього ще недостатньо, аби вистачило на всю індустрію. Саме тому ми популяризуємо ІТ-освіту серед молоді. Особливо серед дівчат. Адже ґендерний баланс дозволить покращити становище не тільки кількісно, але і якісно», – наголосив ініціатор STEMisFEM, засновник технологічної компанії Roosh Сергій Токарєв.
Модуль реалізували завдяки гранту «Thegirls' fund» від спільноти WeArePurposeful, що підтримує дівчат-лідерок та бере активну участь у всесвітній кампанії UN Women «Покоління рівності».
STEMisFEM – громадська освітня ініціатива, що популяризує STEM-спеціальності серед українських школярок, проводить безкоштовні освітні заходи – вебінари, майстер-класи, навчальні модулі з технічних спеціальностей тощо. Слідкувати за анонсами подійпроєкту можна на сайті STEMisFEMабоофіційних сторінках у соціальних мережах Facebook та Instagram.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: