Старшокласники володимирських ліцеїв вивчають «Захист України» у міжшкільному ресурсному центрі

Старшокласники володимирських ліцеїв вивчають «Захист України» у міжшкільному ресурсному центрі
Старшокласники володимирських ліцеїв вивчають «Захист України» у міжшкільному ресурсному центрі

23 січня міський голова Ігор Пальонка разом з очільницею управління з гуманітарних питань Оксаною Бігун відвідали міжшкільний ресурсний центр Володимирської міської ради. Торік для розвитку цього закладу, який реформовано на базі навчально-виробничого комбінату, з бюджету громади було виділено 1,1 мільйона гривень.
Про це повідомляють на сайті міської ради.
Володимирський міжшкільний ресурсний центр – один із п’яти подібних навчальних закладів, що працюють у Волинській області. Позаторік обговорювалось питання доцільності існування цього закладу, проте після дискусій та висновків спеціально створеної комісії, установу реформували та внесли у її роботу певні зміни.
Нині 456 учнів 8-11 класів навчаються в МРЦ за такими напрямками: водій автотранспортних засобів категорії В, водій автотранспортних засобів категорії С, оператор комп’ютерного набору, кравець, продавець непродовольчих товарів, основи організації туризму. З них 340 учнів 10-11 класів отримують військово-патріотичне виховання з  обов’язкового шкільного предмета «Захист України».
Торік для облаштування навчальних кабінетів, де хлопці та дівчата вивчають основи військової справи, ознайомлюються із будовою різної зброї, а також вчаться надавати першу медичну допомогу, стріляти й навіть керувати дронами, виділено з бюджету громади близько 1,1 мільйона гривень. 
Медичною підготовкою та військовим вишколом юнацтва у межах вивчення предмета «Захист України» займаються двоє колишніх військовослужбовців, один з яких є ветераном російсько-української війни, а також викладачка з медичною освітою.  
Окрім оновлених меблів, спеціалізованого обладнання й спорядження, різних макетів, комплектів військової форми та двох квадрокоптерів, наприкінці минулого року для МРЦ  придбали новий автомобіль CHERY, на якому діти уже відпрацьовують водійські навички.
Під час екскурсії закладом, яку провів для гостей директор МРЦ Володимир Данилюк, стало відомо про актуальні потреби ресурсного центру, зокрема у макетах автоматів, а також новій вантажівці, оскільки водії категорії С досі їздять на старому “Газоні” 80-х років. Як зазначив Ігор Пальонка, проблему із вантажівкою спробують вирішити з допомогою міжнародних партнерів. 
Окрім цього, під час зустрічі обговорили можливість залучення викладачів та учнів МРЦ до складання дронів, а також занять у межах національного спротиву. Поділився Володимир Данилюк і подальшими планами розвитку, зокрема тим, що заклад планує отримати ліцензію на підготовку молодшого медичного персоналу.
“Приємно вражений змінами, які відбулись у МРЦ протягом року. Помітно, що кошти, які ми вклали у цю установу, мають позитивний результат, адже діти здобувають фахові вміння та знання в хороших умовах. Сподіваюся, що надалі міжшкільний ресурсний центр відвідуватимуть учні і інших громад нашого району”, – підсумував очільник громади.   
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: