Співак, що відмовився від гонорару й тепер співає за шкарпетки

Позаминулої зими Віктор Павлік відмовився від солідного гонорару. Йому пропонували виступати всього у кількох концертах на сцені – і більше 50 тисяч доларів суттєво б поліпшили матеріальне становище народного артиста. Але сцена знаходилася на Антимайдані, а в країні тривало протистояння. Тоді співак думав про людей на Майдані, думав про те, що він з ними, а вони стоять проти тих, хто пропонував йому гроші. Через рік артист поїхав гастролювати буквально за шкарпетки, про що не соромлячись розповідає сам. Ця частина чоловічого гардеробу та ще багато різних речей потрібні бійцям, які перебувають на сході України. Кошти, отримані за концерти, Віктор Павлік витрачає на допомогу бійцям в АТО.
«Дай нам, Боже» – творчий тур артиста стартував у жовтні минулого року. Тоді Віктор Павлік закупив колеса та різноманітні запчастини для бойових авто. Він постійно здійснює адресну допомогу, через тиждень співак відвідає Володимир-Волинський. Розповідає, що хлопці на передовій дуже просять акустичні гітари.
-Вікторе, Ваше волонтерство незвичне – Ви допомагаєте бійцям музикою. Як прийшло рішення долучитися до благодійництва?
-У будь-якому моральному стані людина слухає музику. Їй властиво підтримати, розрадити, поліпшити настрій чи додати позитиву, поглибити почуття. Пісня і музика доречні за будь-яких обставин. Ми плануємо дати кілька концертів для солдатів, щоб підтримати їх морально, адже така підтримка не менш значима за матеріальну. Треба розуміти також, що поодинці ми нічого не зможемо, тільки разом, збираючи копійку до копійки. Наприклад, я сам купив для бійців мило, зубні щітки, пральний порошок, спідню білизну і завіз до церкви, яка зголосилася передати речі у гарячі точки.
-Як нинішня політична ситуація в Україні впливає на творчість співаків?
-Здається, їхній репертуар збагатився патріотичними, українськими піснями. Маємо зараз такий час, що врятує нас тільки Бог і здоровий глузд, а жити нам допомагає музика, тому кожен артист робить все так, як відчуває.
-Як Ви ставитеся до відомих особистостей, які досі не визначилися зі своєю позицією щодо подій в Україні?
-Не засуджую, не звинувачую. У нас демократична держава, де кожна людина має право на власну думку. Я не бачу жодного сенсу в засудженні чиїхось дій та вчинків.
-Вікторе, а обов’язково люди творчості мають публічно оголошувати свою позицію стосовно нинішньої ситуації в Україні, політики Кремля?
-Публічні люди, якщо мають адекватну думку, звісно, можуть нею поділитися. Але вони мають усвідомлювати, що цю точку зору почує велика кількість людей. Треба розуміти, що за все сказане несеш відповідальність. Краще, якщо сказане артистом викликатиме у людей позитив.
-Для Вас поїздка у Володимир-Волинський далеко не перша. Чому, складаючи гастрольний маршрут, артист знову обрав Володимир?
-День перед цим з командою будемо виступати в Луцьку. Тому вирішили завітати і до вас. Чому ні? У вас щирі, вдячні люди. Для того і працюю, щоб бачити ваші щасливі обличчя.
-Що з попередніх поїздок на Волинь Вам запам’яталося найбільше?
-Волинь – це своя історія, архітектура. Люди, яких більше ніде не зустрінеш, адже глядач завжди різний, завжди неповторний. Подобаються старовинні храми.
-Вікторе, чому Ви все ж відмовилися тоді співати на Антимайдані?
-Попередні роки моєї творчої діяльності я позиціонував себе токарем: хто замовив мені деталь, для того й точу. Яка різниця, хто робить замовлення: я – співак, це моя професія, моє єдине джерело прибутку. Я співав на Майдані у 2004 році, але відмовився, коли під час другого туру попросили сказати зі сцени, що голосую за такого-то кандидата. А цього разу мені пропонували суму значно більшу за 50 тисяч доларів. Але у 2004 році мені було байдуже, з якими транспарантами стоять мої замовники, цього разу я відчув, що за мною стоїть народ. Я зробив свій вибір.
***
Біографічна довідка:
Віктор Павлік – український співак. Народився 31 грудня 1965 року у Теребовлі Тернопільської області. Випускник кафедри естрадного співу Київського національного університету культури та мистецтв.
З 1983 року працював художнім керівником ВІА «Еверест» Микулинецького РБК. Виступав у Тернопільській обласній філармонії, в гурті «Анна-Марія». У 1994 році «Анна-Марія» стала найкращим поп-гуртом України.
Капітан футбольної команди зірок української естради. Володіє турецькою мовою. Одружений. Має трьох дітей.
Кристина Павлюк, м.Київ

Розділ новин: 

Коментарі