Солом’яна послуга: уряд прийняв постанову про щорічне оцінювання фізичної підготовки населення

У 2017 році нас чекає ноу-хау від «улюбленого» Кабміну — доведеться складати тести та нормативи, які покажуть, як швидко українці бігають, чи високо стрибають і чи довго витримують.
Український народ історично сформувався як фізично здорова і витривала нація. Згадаймо наших билинних витязів, звитяжних козаків, плечистих селян–хліборобів, які могли і дуби вернути, і гори перевертати. Нині, на жаль, люди стали хворіти більше і частіше. Прогресують захворювання, про які, здавалося, давно б пора забути. Звичайно, причини різні: «підкосив» Чорнобиль, надто «захімізувалися» продукти харчування, тероризують в супроводі стресів численні проблеми, та й ще багато хто захопився пагубними звичками. І, коли біда постукала в двері, коли медкомісії масово звільняють юнаків від служби в армії, а батьки благають про допомогу на лікування хворих діток, влада, здається, згадала, що народ недужий і про нього слід подбати ( або змусити самого про себе дбати).
Документом, над яким уряд працював кілька місяців, стала постанова №1045«Про затвердження Порядку проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України» від 9 грудня 2015 року. Мета проста — визначити рівень фізпідготовки українців та покращити їхнє здоров’я. Таке щорічне оцінювання буде проводитись безкоштовно після медогляду та допуску лікаря. Роботодавці чи органи місцевої влади можуть заохочувати громадян до тестування відзнаками чи іншими методами. Згідно з постановою , Кабмін доручив Міністерству молоді та спорту, Міністерству освіти і науки, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству оборони розробити протягом 2016 року тести і нормативи для проведення щорічної оцінки фізичної підготовленості населення України і забезпечити, починаючи з 2017 року, проведення такої підготовки.
Що ж, турбота про здоров’я нації – відмінна риса кожного цивілізованого уряду. Це навіть людяна, гуманна риса. І, мабуть, кожному українцеві слід би було вклонитися уряду за таку турботу, якби не виникало безліч запитань. Риторичною цитатою із вірша Володимира Висоцького «А де ж ви були раніше, поки я жив?» в даному випадку не обмежишся. Легше всього прийняти постанову, куди складніше її виконати. І ось тут уже можна передбачити повне фіаско «кабмінівського» плану.
По-перше, що у нас реально діється з розвитком фізкультури і спорту, особливо у селах? Чи всюди створені належні умови для спортивного розвитку сільської молоді, чи кожна школа забезпечена належним інвентарем, не говорячи вже про спортзали та басейни? Чи мають люди змогу належним чином тренуватися перед тестами?
Питання друге: чи гарантує держава лікування, якщо результати свідчитимуть про якусь хворобу? Чому до цих пір держава не проводить діагностування нації? Чому високі ціни на ліки та лікувальні процедури? І, зрештою, що чекає на людину, яка не вкладеться в необхідні нормативи? Звільнення з роботи, з посади? А далі?
Питання третє: якщо механізм виконання постанови покладений в першу чергу на Міністерство в справах молоді та спорту, то чи стосується «оцінювання» людей більш старшого віку? Як збирається Кабмін дбати про здоров’я тих, хто вже перебуває в поважному статусі бабусь та дідусів?
М’яко кажучи, якось дивно , що на фоні мізерних зарплат та соціальних гарантій уряд вирішив народ «потішити» усілякими тестами на кшталт фізичної підготовки. Є незаперечним те, що голодні і ослаблені проблемами люди далеко не забіжать, високо не підскочать та довго не втримаються навіть на мінімальних дистанціях та при незначних навантаженнях. Напрошується думка, що уряд хоче створити враження того, як він дбає про народ. Отож, перш, ніж прийняти вищезгадану постанову, урядовці краще би подбали про те, як підняти соціальний рівень життя народу, забезпечити всебічний розвиток кожного громадянина. Ось тоді ми з вами дійсно самі про себе подбали б, і спортом би зайнялися, і про музеї та бібліотеки згадали. А так лише гадаємо: чи це дійсно «турбота» чи черговий експеримент? А яким буде наступний?
А що з приводу вищезгаданої постанови думають читачі, з якими ми поспілкувалися?
Антоніна Козак: «Потрібно спочатку змінити менталітет народу і формування здорової нації розпочинати з дитинства. Повинна про фізичний розвиток дбати і сім’я. Ми, наприклад, купили синові турнік самі»
Володимир Басинець: «Я підтримую цю постанову уряду, і яка не є у нас спортивна база, її слід використовувати»
Наталія Коцурська: «Краще було б, якби урядовці в першу чергу себе оцінили, особливо у військових діях, а не звалювали важкі випробування на простих людей».
Алла Поліщук: «Має бути індивідуальний підхід до кожного. Іноді старша людина більш витривала, ніж молода».
Людмила Антонюк: « Я не думаю, що ця постанова спрацює, оскільки молодь більше часу проводить за комп’ютерами, а не на стадіонах»
Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі