Коли сіяти чорнобривці у ґрунт насінням? Головне, щоб уночі вже не було морозів і дозрів ґрунт. Просто квіти не зійдуть раніше, ніж прогріється земля. Ще часто багатьох хвилює, скільки сходять чорнобривці. Якщо погода тепла, до появи перших сходів доводиться чекати два-три тижні.
Сіємо так:
Глибина загортання має бути невелика, можна зробити борозенки сапкою або невеликі ямочки глибиною до 5 см.
Відстань краще зробити не ближче 10-15 см між рослинами. Але можна і посіяти суцільною стрічкою, а згодом пересадити зайві рослини.
Накриваємо насіння землею, використовуючи граблі. Поливаємо.
На цьому всі премудрості закінчені. Утім можна трохи прискорити цвітіння і поліпшити умови утримання.
При посіві чорнобривців у відкритий ґрунт враховуйте умови, які необхідні для росту молодих рослин. А саме: ділянка повинна добре освітлюватися, тінь вони звичайно витримують, але все ж недолюблюють, реагуючи зниженням цвітіння і витягуванням кущів.
Щоб отримати чорнобривці без розсади...
На грядці часто хочуть підготувати родючу, добре удобрену мінеральними і органічними добривами ґрунтосуміш, проте в цьому немає необхідності: квіти настільки невибагливі, що можуть рости на найбідніших ґрунтах, досить просто забезпечити їх необхідною кількістю вологи.
На поливи чорнобривці дуже добре реагують, а ось пересихання ґрунту загрожує неприємностями: нижні листочки засихають, а самі кущі припиняють рости, цвітуть мало.
Квіти розпустяться тільки через півтора-два місяці після посіву, це слід враховувати. Трохи зменшити час до початку розпускання бутонів і збільшити час цвітіння допоможе ранній посів (початок травня) і пророщування насіння перед посівом. Саме цей спосіб застосовують досвідчені квітникарі. Для цього досить помістити насіння в неглибоку тарілку, накрити вологою марлею, згорнутою у кілька шарів, помістити в целофановий мішок або обернути прозорою плівкою. Після виконання цих процедур поставити тарілку в тепле сонячне місце: одне з відповідних місць – це підвіконня. Через два-три дні насіння можна висівати, попередньо оглянувши його на схожість. Здорове насіння має бути з набряклою і трохи надтріснутою шкіркою. Можна насіння злегка підсушити на сонці дві-три години до сипучості або не чекати, а змішати із сухим піском і посіяти разом із ним.
Перед висіванням необхідно зволожити ґрунт, зробити лунки або борозенки глибиною 4-5 см. Найкраще висівати насіння квадратно-гніздовим способом, тобто відстань між насінням має бути 15-20 см по квадрату. Після того як насіння проросло, необхідно зробити проріджування, залишаючи найздоровіші саджанці.
Тим, хто не любить зайвих дій...
цілком можна обмежитися простим висівом насіння в рядочки без будь-якої підготовки і замочування. Чорнобривці все одно зійдуть і прекрасно будуть розвиватися. Просто на тиждень-другий пізніше. Але поливати все ж не лінуйтеся, без вологи не ростуть ніякі квіти!
Коментарі